Forum metodyczne dla nauczycieli języka polskiego
Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia innych nauczycieli języka polskiego jako obcego

Nowy użytkownik

Ewelina2019
2019-10-05
10:33
Nowy użytkownik
Dzień dobry, dzisiaj założyłam konto na Państwa platformie, ponieważ od przyszłego tygodnia mam zajęcia z 16-letnim uczniem z Ukrainy, a żadnego doświadczenie w tym względzie. Chłopcu, z przepisów prawa, należą się godziny z języka polskiego, w zasadzie nie mówi i nie pisze po polsku, na co dzień korzysta z Tłumacza Google Jestem dość spanikowana, nie mam pojęcia, od czego mam zacząć, jestem polonistą z wykształcenia, nie uczyłam nigdy cudzoziemca. Będę wdzięczna za podpowiedzi, czy powinnam zakupić jakiś podręcznik itp., itd. Pozdrawiam. Ewelina
istempek
istempek
2019-10-05
21:52
Dzień dobry, Pani Ewelino!

Proszę się przede wszystkim nie stresować :) Może Pani spróbować z podręcznikiem Polski krok po kroku Junior - jest prostszy niż Polski krok po kroku 1, a podejrzewam, że nie ma Pani zbyt wielu godzin. Radzę Pani wciągnąć do pomocy innych uczniów z klasy. Proszę porozmawiać z wychowawcą i zasugerować, że w ramach zdobywania dobrych ocen z zachowania lub punktów za wolontariat, koledzy z klasy mogliby pomóc - każdy chętny miałby za zadanie w dowolny sposób nauczyć kolegę małego modułu słownictwa, na przykład ktoś liczebników od 1 do 20. Ktoś liczebników 20-100, ktoś kolorów, ktoś podstawowych przymiotników (naturalnie tych z podręcznika). To nie są skomplikowane rzeczy, ale są ważne, a ten sposób zaoszczędziłby Pani czasu na lekcji.

Gdyby potrzebowała Pani wsparcia proszę napisać lub zadzwonić do SJO Glossa (12 429 40 51), proszę powołać się na tę wiadomość i poprosić o kontakt ze mną.

Z pozdrowieniami
Iwona Stempek
Ewelina2019
2019-10-06
16:18
Dzień dobry,

bardzo dziękuję za wskazówki i oferowaną pomoc.
W razie potrzeby chętnie skorzystam z podanego kontaktu.

Pozdrawiam.

Ewelina Korzec
ibujalska1
2019-10-11
10:59
Dzięń dobry, chciałabym dołączyć się z podobnym problemem. Jestem nauczycielką j. polskiego z wykształcenia , bez doświadczenia w pracy z obcokrajowcami. Zawsze mnie to jednak intrygowało i nawet zakupiłam podręcznik Polski krok po kroku, by przygotować się do takiego zadania. Niespodziewanie otrzymałam propozycję przeprowadzenia 3 lekcji j.polskiego dla 3 grup wiekowych w Rosji w ramach Dni Kultury Polskiej. Chciałabym dobrze wypełnić to zadanie, bo to może skutkować wprowadzeniem nauczania j.polskiego w rosyjskiej szkole. Pomyślałam, że byłby to poniżej przedstawiony zakres tematyczny:
Lekcja j. polskiego nr1 ( w trzech grupach wiekowych ok.12-16 uczniów: 7-10 lat, 11-14, 15-18) Komunikacja- powitanie/pożegnanie, przedstawianie się, liczebniki, słowa i zwroty: tak, nie, nie wiem, nie rozumiem
Lekcja j. polskiego nr2 Komunikacja- Co słychać? Jestem dziewczynką/chłopcem, Uczę się, Mieszkam… praca z mapą Polski, odmiana czasownika ,,być” i ,,mieć"
Lekcja j. polskiego nr3 Komunikacja- Kto to jest? Co to jest? Czy to jest? Jakie to jest? Rzeczy w klasie
Wyobrażam sobie , ze zajęcia byłyby oparte na mówieniu i słuchaniu. Tak , by uczestnicy zajęć po 3 lekcjach, mogliby odegrać scenkę/ dialog na podsumowanie imprezy. Co o tym sądzicie? Jak mogłabym wykorzystać materiały z platformy do przeprowadzenia zajęć? Bardzo proszę o podpowiedzi bardziej doświadczonych.
opinia o kursie języka polskiego Ben
Ben
Huston (USA)

Zdecydowałem się uczyć polskiego przy pomocy e-polish.eu nie bez wątpliwości. Teraz jednak – po dwóch miesiącach nauki – przyznaję była to dobra decyzja. Mając ograniczony czas na naukę program ten daje mi pełną elastyczność. Polecam wszystkim zainteresowanym językiem polskim!

więcej

Masz pytania? Wypełnij formularz lub zadzwoń +48 12 429 40 51.
×
Pracujemy zdalnie

W związku z pandemią COVID-19 biuro i szkoła GLOSSA aż do odwołania będzie pracować wyłącznie w trybie zdalnym. Wszystkie kursy polskiego będą prowadzone online za pośrednictwem platformy e-polish.eu.

Kontakt z doradcami będzie możliwy wyłącznie drogą elektroniczną (e-mail) lub telefonicznie (księgarnia 500 75 24 47 lub 503 453 200, kursy polskiego 690 599 520, e-polish.eu 505 356 332 lub 506 058 480)  od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 16:30.

Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.