Forum metodyczne dla nauczycieli języka polskiego
Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia innych nauczycieli języka polskiego jako obcego

studenci ze wschodu

niteckamarlena
niteckamarlena
2017-05-22
18:46
studenci ze wschodu
Witam serdecznie!
Mam pytanie odnośnie nauczania obcokrajowców zza wschodniej granicy. Uczę od 2008 roku, mam spore doświadczenie w uczeniu studentów z zachodu - wiem jakich podręczników używać, na co zwracać szczególną uwagę. Przyznam, ze mam problem z doborem materiałów/ podręczników dla osób już znających język polski (np. ze słuchu/ czy ze względu na to, że nasze języki są językami słowiańskimi).

Proszę o radę - z jakich podręczników korzystać. :)

Pozdrawiam
Marlena
istempek
istempek
2017-05-26
13:20
Dzień dobry, Pani Marleno!

Z moich obserwacji wynika, że nasze podręczniki z serii POLSKI krok po kroku + dodatkowe materiały z platformy sprawdzają się dość dobrze zarówno ze Słowianami, jak i osobami polskiego pochodzenia. Być może dlatego, że są dość ambitne i bogate leksykalnie, łatwo też dorobić szybko jakieś ćwiczenie pod konkretne potrzeby na platformie czy zrobić nową (trudniejszą) wersję istniejącego ćwiczenia. Nie wiem tylko, czy jestem obiektywna, bo jak każda matka swoje dziecko chwalę...

Z pozdrowieniami
Iwona Stempek
sav86
sav86
2017-07-21
11:37
Dzień dobry!

Z własnej praktyki powiem, że na dziś jest najlepszą seria Krok po kroku - szybko, ciekawie i pożytecznie.
Proszę się nie bać i spokojnie korzystać z tej serii )))

Powodzenia, Pani Marleno
madziam
madziam
2017-07-25
14:32
Uczę Ukraińców już od 5 lat regularnie i zawsze korzystam z serii "Krok po Kroku". Ponieważ Ukraińcy są bardzo ambitni i szybko się uczą, dobieram dla nich jeszcze dużo materiałów z platformy. Sprawdza się w 100%.
Antonio
Bruksela (Belgia)

Próbowałem uczyć się kilku języków online, ale szybko się zniechęcałem, bo albo kurs był za bardzo komunikacyjny, albo też za bardzo ‘tradycyjny’. Polskiego nie miałem możliwości uczyć się inaczej jak tylko online, więc bez przekonania, ale zarejestrowałem się na kurs na e-polish.eu. Ku mojemu zdziwieniu, tutaj po raz pierwszy spotykam się z kursem, gdzie metodzie komunikacyjnej towarzyszy rzetelny komentarz gramatyczny. Na początku kursu sięgałem do niego dość często, teraz przekonałem się że materiał jest tak fantastycznie przygotowany, iż jest to zbędne. Faktycznie uczę się teraz czysto komunikacyjnie!

więcej

Masz pytania? Wypełnij formularz lub zadzwoń +48 12 429 40 51.