Lektorzy języka polskiego jako obcego
Wybierz lektora, z którym będziesz uczyć się polskiego

Zapoznaj się z profilami lektorów, którzy oferują nauczanie online. Sprawdź jakie mają doświadczenie, jakie metody nauczania wykorzystują i czy odpowiada Ci ich osobowość. Porównaj także jego oceny, które wystawili im dotychczasowi uczniowie.

Łukasz Damian Załuski
Łukasz Damian Załuski
Warszawa (Polska)

Mam na imię Łukasz. Na co dzień pracuję jako redaktor w magazynie „Focus”, w którym odpowiadam za teksty historyczne, motoryzacyjne i aktualności naukowe. W pozostałym czasie uczę obcokrajowców języka polskiego i polskiej kultury. Jestem absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, na którym w 2005 roku obroniłem pracę magisterską poświęconą Argentynie w stosunkach międzynarodowych w latach 1981–2001. Siedem lat później ukończyłem studia podyplomowe z glottodydaktyki polonistycznej, również na UW. Od tego czasu miałem niesamowitą przyjemność pracować indywidualnie z wieloma cudzoziemcami nad ich praktyczną znajomością polszczyzny i realiów życia codziennego nad Wisłą. Wśród moich uczniów było m.in.: czworo Rumunów (w tym jeden rezolutny 11-latek), Niemiec, Brazylijczyk, Łotyszka, Japonka, Greczynka, Węgier, Szwajcarka, Hindus i Włoch.

Praca z obcokrajowcami to moja pasja. Od zawsze interesowałem się lingwistyką, strukturą języka i gramatyką. Dzięki zrozumieniu „jak działa mowa” potrafię przygotowywać objaśnienia trudnych zagadnień i różne ćwiczenia pod potrzeby konkretnego ucznia. Lubię też poznawać nowych ludzi. Jestem ciekawy ich kultury i zwyczajów, a wiedzę na ten temat chętnie zamieniam na informacje o moim kraju.

Swoje zainteresowanie językoznawstwem realizuję, ucząc się języków obcych. Poza językiem angielskim i łaciną (z których zdawałem egzamin dojrzałości) od wielu lat uczę się hiszpańskiego i francuskiego. W szkole średniej poznałem język niemiecki, choć nie pociągnąłem tej nauki. Przez kilka miesięcy uczyłem się także języka tureckiego, który dzięki kosmicznej wręcz regularności, jest moim zdaniem jednym z najbardziej uporządkowanych, a przez to fascynujących systemów językowych na świecie.

Każdą wolną chwilę poświęcam na aktywność fizyczną. Jestem uzależniony od tenisa i crossfitu.

więcej…

Chcesz dowiedzieć się więcej? sprawdź

Nauka polskiego Rosa
Rosa
Barcelona (Hiszpania)

To rzeczywiście działa! Świetna jest także konwencja kursu - coraz bardziej wciągam się w akcję i zaprzyjaźniam z bohaterami, a przy okazji wydaje mi się, że coraz lepiej rozumiem i mówię po polsku. Mój nauczyciel polskiego także jest zaskoczony moimi postępami ;-)

więcej

Masz pytania? Wypełnij formularz lub zadzwoń +48 12 429 40 51.