Forum de la langue polonaise
Dyskutuj z innymi na tematy związane z językiem polskim, tłumaczeniami...

Online course of KPK2 stopped working

Dmytro.I
2021-12-29
10:18
Online course of KPK2 stopped working
Hi! Last year I purchased and used through the entire year 2 items: "POLSKI krok po kroku 2 online + konsultacje językowe z lektorem na forum" and "POLSKI krok po kroku 2 (e-coursebook)".
From this week it seems I lost access to the online course - on exercises opening I get the message about the need to buy the online course. I'm sure it was working till the last week since I use the online course routinely. Do I have to rebuy it? Thanks
GlossaJK
2021-12-30
11:18
Hello Dmytro,

Thank you for your message. After buying an e-coursebook you gain unlimited access, so you can use it as long as you want and have an account on e-polish.eu. As for the online course, the access is always for one year. So, now in order to continue your work with this extended toll, you need to purchase it. You can use a 55% discount, as a e-coursebook user.

In case of additional questions, please contact me again :)

All the best,
Joanna Krawczyk
joanna.krawczyk@glossa.pl
Dmytro.I
2022-01-01
21:18
Thanks a lot for the quick answer.
Best regards,
Antonio w szkole języka polskiego
Antonio
Bruksela (Belgia)

Próbowałem uczyć się kilku języków online, ale szybko się zniechęcałem, bo albo kurs był za bardzo komunikacyjny, albo też za bardzo ‘tradycyjny’. Polskiego nie miałem możliwości uczyć się inaczej jak tylko online, więc bez przekonania, ale zarejestrowałem się na kurs na e-polish.eu. Ku mojemu zdziwieniu, tutaj po raz pierwszy spotykam się z kursem, gdzie metodzie komunikacyjnej towarzyszy rzetelny komentarz gramatyczny. Na początku kursu sięgałem do niego dość często, teraz przekonałem się że materiał jest tak fantastycznie przygotowany, iż jest to zbędne. Faktycznie uczę się teraz czysto komunikacyjnie!

więcej

Avez-vous des questions? Complétez le formulaire ou téléphonez - nous +48 12 352-12-09.