Polish language methodology forum
Specialized methodology forum for teachers of Polish as a foreign language.

Żeby, żebym, żebyś ...

estera2002
estera2002
2023-05-05
06:56
Żeby, żebym, żebyś ...
Dzień dobry :) Czy mogliby Państwo poradzić mi gdzie znajdę materiały teoretyczne na temat spójników żeby, żebym, żebyśmy itp. ? Jak wytłumaczyć studentowi ich poprawne użycie? Z góry dziękuję za pomoc
mgieniec
mgieniec
2023-05-09
07:45
Dzień dobry,

Zachęcam do zajrzenia do lekcji 3 w POLSKI krok po kroku 2, część C poświęcona jest konstrukcji "żebym, żebyś..." Na Pani adres mailowy przesłałam również krótki komentarz gramatyczny dotyczący tego zagadnienia.

Gdyby miała Pani jakiekolwiek dodatkowe pytania, zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie
Magdalena Gieniec
magdalena.gieniec@glossa.pl
Antonio w szkole języka polskiego
Antonio
Bruksela (Belgia)

Próbowałem uczyć się kilku języków online, ale szybko się zniechęcałem, bo albo kurs był za bardzo komunikacyjny, albo też za bardzo ‘tradycyjny’. Polskiego nie miałem możliwości uczyć się inaczej jak tylko online, więc bez przekonania, ale zarejestrowałem się na kurs na e-polish.eu. Ku mojemu zdziwieniu, tutaj po raz pierwszy spotykam się z kursem, gdzie metodzie komunikacyjnej towarzyszy rzetelny komentarz gramatyczny. Na początku kursu sięgałem do niego dość często, teraz przekonałem się że materiał jest tak fantastycznie przygotowany, iż jest to zbędne. Faktycznie uczę się teraz czysto komunikacyjnie!

więcej

Avez-vous des questions? Complétez le formulaire ou téléphonez - nous +48 12 352-12-09.