Polish language discussion forum
Dyskutuj z innymi na tematy związane z językiem polskim, tłumaczeniami...

Expiration of e-coursebook?

t.motsyk
2022-08-05
09:38
Expiration of e-coursebook?
Hi, I purchased Krok po Kroku Polski Poziom 1, the textbook + the exercise book. I entered the codes on 21.06.2022, and am using the E-COURSEBOOKS to supplement my studies. On 05.08.2022 i received a warning message that my access to the e-coursebooks will expire on 06.08.2022. Why is my access to the e-coursebooks limited? Since it supplements the information in the coursebooks, I expected to have access to the e-coursebooks permanently. Did I do something wrong? Please help!
Thank you!
astryczek
2022-08-05
11:37
Hello,

On 6th of August expires a demo version of your online course.
Online course is an extended version of the e-coursebook and it gives you the opportunity to learn the Polish language on your own in an effective way. The course includes exercises and materials (like the e-coursebook) and additionally:
+ hundreds of additional, alternative exercises
+ grammar comments and tables
+ vocabulary revision module (flashcards)
+ possibility to save your own notes

The access to your e-coursebook is for unlimited time. Even after the demo expires you still will be able to use your e-coursebook. Although you will lose access to the additional features.
You can purchase the online course with 55% discount if you wish. Here is an instruction on how to do it: Online course with a 55% discount

If you have any questions, email me directly.

Kind regards,
Anna Stryczek
anna.stryczek@glossa.pl
t.motsyk
2022-08-05
15:37
Thank you so much for the explanation, I will determine if I need the extras after the trial version expires!
Polish lessons wg Elisabeth
Elisabeth
London (Wielka Brytania)

Gratuluję – świetnie zrealizowanego portalu! Bardzo podoba mi się sposób wprowadzania materiału i to wyłącznie przy użyciu języka polskiego. Na początku myślałam, że bez użycia angielskiego niczego się nie nauczę, ale to faktycznie działa! Oczywiście korzystam z komentarzy gramatycznych po angielsku, ale to raczej dla upewnienia się, czy wszystko dobrze rozumiem. Dialogów, nagrań oraz ćwiczeń opcjonalnych jest tak dużo, iż nie sposób czegoś nie zrozumieć.

więcej

Masz pytania? Wypełnij formularz lub zadzwoń +48 12 352-12-09.