Pytania i odpowiedzi na temat plaformy e-polish.eu

Frequently asked questions
Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat e-polish.eu

Drogi Nauczycielu!
Zapoznaj się z wygodniejszym, bardziej intuicyjnym i dającym więcej możliwości NOWYM PANELEM LEKTORA.Pamiętaj, że stary panel nadal jest dostępny ale nie jest już aktualizowany i wkrótce będzie wyłączony. Zachęcamy do testowania nowego panelu lektora.

Jak się zarejestrować

Proszę zobaczyć tutorial jak się zarejestrować.

Nie dostałem/am linka aktywacyjnego

Proszę sprawdzić w swojej skrzynce mailowej czy nasz mail trafił do Spamu. Jeśli nie, to prosimy o skontaktowanie się z nami, wyślemy ponownie link aktywacyjny na podany adres mailowy.

Zapomniałem/am hasła

Hasło można ustawić ponownie od nowa korzystając z opcji „Nie pamiętam hasła” widocznej na stronie głównej e-polish.eu Należy postępować zgodnie z instrukcjami, aby ustawić nowe hasło do konta.

Jak aktywować wersję demo

Bezpłatna wersja demonstracyjna uruchamia się automatycznie zaraz po zarejestrowaniu konta lektorskiego. W ramach wersji demo lektor otrzymuje czasowy dostęp do zasobów platformy.

Wymagania techniczne dla użytkowników platformy e-polsh.eu

 • stabilny, szerokopasmowy dostęp do internetu (1Mbps lub lepszy),
 • przeglądarka: Chrome 55 lub nowsza, Mozilla Firefox 50 lub nowsza, Opera 44 lub nowsza
 • preferowany dostęp z komputera stacjonarnego lub laptopa

Jak uzyskać dostęp do zasobów platformy

Lektor otrzymuje dostęp do zasobów platformy e-polish.eu poprzez:

 • aktywowanie kodu z książek z serii "POLSKI krok po kroku" lub zakup e-coursebooka. Dostęp przyznawany jest wtedy na 6 miesięcy (wyjątkiem jest ''Podręcznik Nauczyciela'', który daje dostęp na 12 miesięcy)
 • Zakup subskrypcji (abonamentu) na swoim koncie w zakładce Abonament. Dostęp przyznawany jest na 12 miesięcy

Można wprowadzić w dowolnym momencie dowolny kod lub też wykupić abonament na kolejny rok i zawsze skutkuje to przedłużeniem aktualnego abonamentu u określony przez kod czas.

Gdzie znajdują się kody z książek

Kody dostępu znajdują się we wszystkich publikacjach następująco:
POLSKI krok po kroku 1
POLSKI krok po kroku 2
POLSKI krok po kroku - junior 1
Zeszyt ćwiczeń 1
Zeszyt ćwiczeń 2
Zeszyt ćwiczeń - junior 1
W najnowszych wydaniach powyższych książek - kod jest wydrukowany na naklejce, która znajduje się na przedniej okładce wewnątrz książki. W poprzednich wydaniach - kody znajdują się na kartce papieru w kieszonce z płytą CD.
Gry i zabawy 1
Gry i zabawy - junior 1
Kod wydrukowany jest na kartce A4 dołączonej do teczki.
Gry i zabawy 2
Kod naklejka znajduje się na okładce teczki w środku.
Podręcznik nauczyciela 1
Kod znajdują się na kartce papieru w kieszonce z płytą CD. Podręcznik nauczyciela - junior 1
Podręcznik nauczyciela 2
Kod-naklejka znajduje się na okładce przedniej wewnątrz książki.
Tablice gramatyczne
Kod naklejka znajduje się na okładce teczki w środku.
POLSKI w obrazkach 1
Kod nadrukowany jest wewnątrz na okładce.
CZYTAJ krok po kroku 1
CZYTAJ krok po kroku 2
CZYTAJ krok po kroku 3
Kod nadrukowany jest na stronie 4 i 7
FONETYKA - polski w praktyce
Kod znajduje się pod naklejką na tylnej okładce wewnątrz książki.

Jak aktywować kod z książki

Po zalogowaniu się na swoje konto na platformie proszę wejść do zakładki Abonament, wybrać opcję „Wprowadź kod z podręcznika”, wpisać kod w pole „podaj kod” i zaznaczyć akceptację regulaminu platformy e-polish.eu. Na koniec należy kliknąć „zapisz”. Dostęp do materiałów na platformie powinien zostać odblokowany od razu.

Jak przedłużyć roczny abonament nauczyciela

Zakupu abonamentu można dokonać na swoim koncie w zakładce Abonament. Należy wybrać opcję „Zakup abonamentu”, zaznaczyć akceptację warunków regulaminu i kliknąć „Zapisz”. Dalszy proces zakupów będzie realizowany przez system automatycznie. Można zapłacić przelewem bankowym, Paypal lub kartą kredytową. W momencie otrzymania płatności abonament zostanie aktywowany na koncie nauczyciela.

Gdzie znajdują się nagrania do serii książek ‘’POLSKI krok po kroku’’, ,,CZYTAJ’’ i ,,Fonetyka’’

Nagrania będą dostępne w zakładce pobierz nagrania pod warunkiem aktywowania kodu z danej książki lub zakupu danego e-coursebooka.

Jak uzyskać dostęp do e-coursebook’a

Dostęp do e-coursebooka można uzyskać na dwa sposoby:

 • kupując papierową książkę „POLSKI krok po kroku” - wtedy otrzymujesz papierową książkę oraz e-coursebook na platformie. Możesz zamówić nasze książki w naszej księgarni lub na swoim koncie w e-Sklepie
 • kupując e-coursebooka -> wtedy otrzymujesz e-coursebook na platformie. Możesz zamówić e-coursebook’i w księgarni lub na swoim koncie w e-Sklepie

Jak wygląda Wirtualna Sala Lekcyjna

Lekcje prowadzimy w oparciu o Wirtualną Salę Lekcyjną na platformie e-polish.eu gdzie student i nauczyciel widzą wspólną tablicę oraz komunikują się z pomocą audio-video i czatu tekstowego. Lektor może wyświetlać interaktywne elementy lekcji na tablicy (ćwiczenia, strony z podręczników, nagrania, filmy, obrazki, interaktywne gry). Zapraszamy do obejrzenia video na temat Wirtualnej Sali Lekcyjnej.

Wymagania techniczne dla Wirtualnej Sali Lekcyjnej

 • stabilny, szerokopasmowy dostęp do internetu (1Mbps lub lepszy)
 • przeglądarka: Chrome 55 lub nowsza, Mozilla Firefox 50 lub nowsza, Opera 44 lub nowsza
 • słuchawki i mikrofon (brak słuchawek może powodować pogłos)
 • użytkownik może sam dokonać weryfikacji swojego sprzętu pod kątem wymagań technicznych za pomocą testera połączeń. Cały proces polega na upewnieniu się, że komputer lub urządzenie mobilne jest odpowiednio skonfigurowane, aby działało poprawnie.

Chcę udzielać indywidualnych lekcji online za pośrednictwem platformy e-polish.eu

Ażeby mieć taką możliwość należy mieć swoje konto na naszej platformie e-polish.eu i posiadać aktywny dostęp do zasobów platformy. Następnie trzeba uzupełnić swój profil na platformie po to aby być widocznym dla wszystkich potencjalnych (lub tylko swoich) studentów w naszej bazie lektorów.

Chcę udzielać indywidualnych/grupowych lekcji online swoim studentom/grupom studentów

Lekcję taką można umówić na swoim koncie lektora w harmonogramie . Wystarczy wybrać daną grupę. Lektor rozlicza się ze studentami indywidualnie a za każdą przeprowadzoną lekcję jest naliczana prowizja.

Jak skontaktować się ze studentem na platformie

Można to zrobić na klika sposobów. Możesz użyć formularza kontaktowego, który znajduje się w folderze Szkoła / Studenci klikając na ikonę ''kontakt'' przy jego nazwisku.

Jak skontaktować się z grupą studentów na platformie

Możesz użyć formularza kontaktowego, który znajduje się w folderze Szkoła / Studenci / Grupy klikając na ikonę ''kontakt'' przy nazwie grupy.

Jak umówic lekcję na platformie

Lekcję można umówić w Harmonogramie wybierając termin i klikając ‘’umów’’.

Jak odwołać lekcje na platformie

Lekcję można odwołać w folderze Szkoła / Lekcje / do przeprowadzenia wybierając daną lekcję i klikając ''odwołaj'' w menu koła zębatego po prawej stronie.

Jak dodać studenta/grupę studentów

Grupę można dodać w każdym momencie klikając na przycisk ‘’+’’ a następnie ''grupa'' w górnym prawym rogu. W okienku należy nadać nazwę grupie i dodać adresy mailowe studentów. Zaproszenie zostanie wysłane automatycznie do każdego studenta. Dopóki student nie zaakceptuje zaproszenia będzie widoczny trójkąt przy jego mailu (lektor może ponownie wysłać zaproszenie, klikając na kopertę).

*Przed wpisaniem adresu studenta do grupy, warto się dowiedzieć, czy dany student jest już zarejestrowany na platformie. Jeżeli tak, to przesyłamy studentowi zaproszenie do grupy na ten sam email, na którym jest już zarejestrowany. Jeżeli student nie był wcześniej zarejestrowany na platformie e-polish.eu to w momencie akceptacji zaproszenia, jego indywidualne konto zostanie utworzone. Rejestracja dla studenta jest bezpłatna - nie pociąga ona za sobą konieczności zakupu usług lub produktów. Student nie płaci dodatkowo za możliwość otrzymywania testów online od lektora.
*Jeżeli mamy tylko jednego studenta to tworzymy grupę jednoosobową (czyli dodajemy jednego studenta do grupy).

Jak zadawać testy online studentowi/grupie studentów

Po akceptacji zaproszenia przez studenta, lektor może zadać test online z folderu Szkoła / Studenci / Grupy lub Szkoła / Studenci klikając w ikonę ‘’zadaj test’’ przy nazwie grupy/studenta. Po wypełnieniu testu online przez studenta, lektor otrzymuje wyniki pracy studenta, ma także podgląd do szczegółowych odpowiedzi.

Udostępnianie materiałów znajomym nauczycielom

Jest możliwość, aby lektorzy dzielili się swoimi materiałami na platformie w zakładce Znajomi .

Nauka polskiego Christian
Christian
Dresden (Niemcy)

Doskonały kurs do nauki języka polskiego. Jestem zaskoczony tak dużym bogactwem dostępnych ćwiczeń do każdego z poruszanych w kursie tematów. Dzięki temu nawet trudne tematy stają się jasne i moje umiejętności rozumienia i używania polskiego są na coraz wyższym poziomie.

więcej

Masz pytania? Wypełnij formularz lub zadzwoń +48 12 352-12-09.