Forum e-polish.eu for teachers
Znajdź odpowiedzi na pytania związane z korzystaniem z e-polish.eu

Lekcje indywidualne online

barbiaga
2014-02-07
00:00
Lekcje indywidualne online
Jeżeli chciałabym odbywać lekcje ze swoim studentem, który jeszcze nie jest zarejestrowany na Państwa platformie, to czy on musi wykupić sobie dostęp do platformy?
tomek
tomek
2014-02-07
00:00
Student musi zarejestrować się na platformie, aby mógł uczestniczyć w prowadzonych przez Panią lekcjach. Wystarczy jednak sama rejestracja, bez konieczności wykupywania rozszerzonego dostępu (abonamentu) czy też posiadania kodu z serii Polski krok po kroku. Student naturalnie płaci Pani za lekcje, natomiast na rzecz e-polish.eu nie wnosi żadnych opłat.
barczaiw
2014-02-08
00:00
Jak można przesłać zadanie dla studenta ?
tomek
tomek
2014-02-10
00:00
Przygotowując lekcję dla studenta można określić, które elementy tej lekcji mają być traktowane jako zadanie domowe. Sugeruję aby podczas przygotowywania lekcji umieścić po prostu na końcu lekcji nagłówek „Zadania” i następnie ćwiczenia, które będą zadaniami.
Student po zakończeniu lekcji online ma zawsze możliwość powrotu do niej, przeglądnięcia ćwiczeń, które były zrealizowane podczas zajęć i zrobienia ich powtórnie (tj może nacisnąć przycisk wyczyść, aby wyczyścić wcześniej udzielone odpowiedzi, zrobić ćwiczenie powtórnie i sprawdzić odpowiedzi). Jeśli więc jakieś ćwiczenia są zostawione na zadanie domowe to student może je rozwiązać po lekcji. Ważne jest jednak, aby przy takich ćwiczeniach zaznaczyć checkbox „zadanie” bo wtedy student nie będzie mógł podglądnąć odpowiedzi zanim nie wprowadzi swoich. Czyli student musi pierwsze rozwiązać takie ćwiczenie, nacisnąć sprawdź i wtedy dopiero może porównać swoje odpowiedzi z poprawnymi. Natomiast nauczyciel może zobaczyć odpowiedzi wchodząc do takiej archiwalnej lekcji studenta i klikając na poszczególne ćwiczenia, które były zadaniami.
Jeśli zadania zawierają jakieś ważne błędy popełnione przez studenta, które nauczyciel chce omówić na kolejnej lekcji, to tworząc kolejną lekcję można do tej nowej lekcji skopiować na początek zadania z poprzedniej lekcji (kopiowanie jest możliwe do 3 lekcji wstecz). Po skopiowaniu obok tych zadań widoczny jest trójkącik z wykrzyknikiem – oznaczający, że student zrobił dane zadanie. Klikając na nim możemy podglądnąć jak studentowi poszło i zadecydować czy chcemy w nowej lekcji umieścić to zadanie z rozwiązaniami studenta (np. żeby omówić błędy) czy też w wersji czystej – żeby dać studentowi szansę ponownego rozwiązania.

Tomasz Stempek
kbanasz
2014-02-11
00:00
Czy uwagi wprowadzone studentowi podczas lekcji online są potem dostępne dla studenta?
Banaszkiewicz Katarzyna
tomek
tomek
2014-02-12
00:00
Tak, cała korespondencja ze studentem za pomocą wysuwanej tablicy jest następnie zapisywana na koncie studenta dla danej lekcji. Student ma możliwość edytowania tych informacji i zawsze wracając do lekcji archiwalnej może sobie te dane podglądnąć (i w każdej chwili edytować).
jablonka
2014-02-14
00:00
Jeśli chodzi o materiały nie wykorzystane na lekcji, to można po zakończeniu lekcji przesunąć je do pracy domowej?

Pozdrawiam
Joanna
tomek
tomek
2014-02-15
00:00
Tak. W momencie zakończenia lekcji ze studentem lektor ma ok. 15 minut na dokonanie modyfikacji materiału w lekcji (w tym czasie student nie może wejść do takiej lekcji). Można wtedy np. usunąć ćwiczenia, które nie zostały wykorzystane, a nie chcemy aby student je widział (bo np. planujemy je wrzucić do kolejnej lekcji). Można także z niewykorzystanych zadań zrobić pracę domową.

Tomasz Stempek
marek_j5
2014-02-15
00:00
Tworząc lekcję dla studenta czasami przy ćwiczeniu pojawia mi się po prawej stronie trójkącik z wykrzyknikiem. Co to oznacza?
Januszka Marek
tomek
tomek
2014-02-17
00:00
To było opisywane chwilę wcześniej.
Oznacza to, że student dane zadanie już wcześniej zrobił. Klikając na tym trójkąciku możemy podglądnąć jak studentowi poszło i zadecydować czy chcemy w danej lekcji umieścić to zadanie np. aby je omówić czy też zastępujemy je innym.
paula_k
2014-02-18
00:00
A jeśli student nie ma na komputerze polskich znaków, czy nie jest to problemem podczas lekcji online? Paulina K.
tomek
tomek
2014-02-20
00:00
System e-polish.eu jest tak skonstruowany, że nie trzeba aby student musiał cokolwiek instalować na komputerze. Wystarczy mu przeglądarka (Chrome, Firefox, Opera lub Safari) + dostęp do Internetu. Jeśli chodzi o klawiaturę to jest dostępna dla niego (dla lektora zresztą także) klawiatura ekranow, gdzie klikając myszą może on wprowadzać polskie litery.
Polish lessons wg Elisabeth
Elisabeth
London (Wielka Brytania)

Gratuluję – świetnie zrealizowanego portalu! Bardzo podoba mi się sposób wprowadzania materiału i to wyłącznie przy użyciu języka polskiego. Na początku myślałam, że bez użycia angielskiego niczego się nie nauczę, ale to faktycznie działa! Oczywiście korzystam z komentarzy gramatycznych po angielsku, ale to raczej dla upewnienia się, czy wszystko dobrze rozumiem. Dialogów, nagrań oraz ćwiczeń opcjonalnych jest tak dużo, iż nie sposób czegoś nie zrozumieć.

więcej

Masz pytania? Wypełnij formularz lub zadzwoń +48 12 352-12-09.
×
We are available online

Due to the COVID-19 pandemic, GLOSSA office will be closed until further notice. All Polish courses will run in online mode via e-polish.eu platform.

Our advisors will be at your service via e-mail or phone (bookstore +48 500 75 24 47 or +48 503 453 200, Polish courses +48 690 599 520, e-polish.eu +48 505 356 332 or + 48 506 058 480) Monday to Friday, from 8:30 am to 4:30 pm. 

We apologize for any inconvenience and thank you for understanding.