Polish language methodology forum
Specialized methodology forum for teachers of Polish as a foreign language.

jakie książki polecacie swoim uczniom do czytania?

paulina.kuc
paulina.kuc
2018-01-17
22:13
jakie książki polecacie swoim uczniom do czytania?
Drodzy Koledzy i Koleżanki!
Jakie książki (chodzi mi o autentyczne teksty literackie) polecacie swoim uczniom do czytania? Spotkałam się już wiele razy z tym pytaniem i zawsze mam problem z poleceniem czegoś, co nie będzie zbyt skomplikowane, jeśli chodzi o język, ale też będzie to interesujące dla dorosłych osób.
Będę wdzięczna za polecenie.
Pozdrawiam!
Paulina Kuc
juliakrupecka
2018-01-23
12:49
Moja uczennica (poziom A2, ale zna rosyjski) sama sięgnęła po "Jestem żoną szejka" i teraz cała grupa czyta :) ogólnie polecam romanse, są proste.
emipiotrowska
2018-01-24
23:24
Polecam serię Polish Easy Riders opracowaną specjalnie dla poziomów A1/A2. Do wyboru np. "Śluby panieńskie" i inne opowiadania kryminalne :)
tomek
tomek
2018-03-09
10:57
Polecam serię "CZYTAJ krok po kroku", która w właśnie pojawiła się na rynku. To zbiór krótkich historii na poziomie A1, pomyślany jako materiały uzupełniające zarówno do pracy samodzielnej, jak i do wykorzystania na zajęciach grupowych. Szczegółowe informacje znajdują się w księgarni.
afutera
afutera
2018-03-14
18:26
To chyba bardzo indywidualna kwestia, ale myślę, że im bardziej wciągająco-relaksująca fabuła, tym trudniejszy językowo tekst da się "strawić".

Moja kursantka, Słowianka na poziomie B2+ czyta już praktycznie wszystko - omawiałyśmy m. in. fragmenty "Lalki" Prusa, "Drużyny pierścienia" Tolkiena w tłumaczeniu Skibniewskiej, "Lapidarium" Kapuścińskiego, teksty Olgi Tokarczuk i kryminały Joanny Chmielewskiej, ale i tak hitem okazały się dramaty Mrożka.
zabaWberecie
2018-04-27
11:30
ja osobiscie uczylam sie jezyka angielskiego - nie od podstaw oczywiscie - czytajac proste, aczkolwiek interesujace dla doroslego, magazyny w stylu 'chwila dla ciebie' w jezyku angielskim. artykuly sa w miare krotkie wiec nie mecza, opisuja historie ludzi, zdjecia i obrazki pomagaja w rozumieniu tekstu. serdecznie polecam taka metode.
opinia o kursie języka polskiego Ben
Ben
Huston (USA)

Zdecydowałem się uczyć polskiego przy pomocy e-polish.eu nie bez wątpliwości. Teraz jednak – po dwóch miesiącach nauki – przyznaję była to dobra decyzja. Mając ograniczony czas na naukę program ten daje mi pełną elastyczność. Polecam wszystkim zainteresowanym językiem polskim!

więcej

Avez-vous des questions? Complétez le formulaire ou téléphonez - nous +48 12 352-12-09.