Polish language methodology forum
Specialized methodology forum for teachers of Polish as a foreign language.

jakie książki polecacie swoim uczniom do czytania?

paulina.kuc
paulina.kuc
2018-01-17
22:13
jakie książki polecacie swoim uczniom do czytania?
Drodzy Koledzy i Koleżanki!
Jakie książki (chodzi mi o autentyczne teksty literackie) polecacie swoim uczniom do czytania? Spotkałam się już wiele razy z tym pytaniem i zawsze mam problem z poleceniem czegoś, co nie będzie zbyt skomplikowane, jeśli chodzi o język, ale też będzie to interesujące dla dorosłych osób.
Będę wdzięczna za polecenie.
Pozdrawiam!
Paulina Kuc
juliakrupecka
2018-01-23
12:49
Moja uczennica (poziom A2, ale zna rosyjski) sama sięgnęła po "Jestem żoną szejka" i teraz cała grupa czyta :) ogólnie polecam romanse, są proste.
emipiotrowska
2018-01-24
23:24
Polecam serię Polish Easy Riders opracowaną specjalnie dla poziomów A1/A2. Do wyboru np. "Śluby panieńskie" i inne opowiadania kryminalne :)
tomek
tomek
2018-03-09
10:57
Polecam serię "CZYTAJ krok po kroku", która w właśnie pojawiła się na rynku. To zbiór krótkich historii na poziomie A1, pomyślany jako materiały uzupełniające zarówno do pracy samodzielnej, jak i do wykorzystania na zajęciach grupowych. Szczegółowe informacje znajdują się w księgarni.
afutera
afutera
2018-03-14
18:26
To chyba bardzo indywidualna kwestia, ale myślę, że im bardziej wciągająco-relaksująca fabuła, tym trudniejszy językowo tekst da się "strawić".

Moja kursantka, Słowianka na poziomie B2+ czyta już praktycznie wszystko - omawiałyśmy m. in. fragmenty "Lalki" Prusa, "Drużyny pierścienia" Tolkiena w tłumaczeniu Skibniewskiej, "Lapidarium" Kapuścińskiego, teksty Olgi Tokarczuk i kryminały Joanny Chmielewskiej, ale i tak hitem okazały się dramaty Mrożka.
zabaWberecie
2018-04-27
11:30
ja osobiscie uczylam sie jezyka angielskiego - nie od podstaw oczywiscie - czytajac proste, aczkolwiek interesujace dla doroslego, magazyny w stylu 'chwila dla ciebie' w jezyku angielskim. artykuly sa w miare krotkie wiec nie mecza, opisuja historie ludzi, zdjecia i obrazki pomagaja w rozumieniu tekstu. serdecznie polecam taka metode.
Polish lessons wg Elisabeth
Elisabeth
London (Wielka Brytania)

Gratuluję – świetnie zrealizowanego portalu! Bardzo podoba mi się sposób wprowadzania materiału i to wyłącznie przy użyciu języka polskiego. Na początku myślałam, że bez użycia angielskiego niczego się nie nauczę, ale to faktycznie działa! Oczywiście korzystam z komentarzy gramatycznych po angielsku, ale to raczej dla upewnienia się, czy wszystko dobrze rozumiem. Dialogów, nagrań oraz ćwiczeń opcjonalnych jest tak dużo, iż nie sposób czegoś nie zrozumieć.

więcej

Masz pytania? Wypełnij formularz lub zadzwoń +48 12 352-12-09.