Polish language methodology forum
Specialized methodology forum for teachers of Polish as a foreign language.

Piosenki na lekcjach z dziećmi 10-15 lat

paulina.kuc
paulina.kuc
2016-04-12
20:09
Piosenki na lekcjach z dziećmi 10-15 lat
Koledzy i Koleżanki po fachu!
Czy możecie polecić jakieś piosenki, które podobają się dzieciom/młodzieży w wieku 10-15 lat, a można je wykorzystać na lekcjach polskiego? W "Krok po kroku Junior" w lekcji 6. pojawiają się Monika Brodka, Dawid Podsiadło, Ewa Farna. Może ktoś z Was wypróbował już ich repertuar na lekcjach? Co się sprawdza?
Do tej porty na zajęciach z dorosłymi wykorzystywałam między innymi "Miał być ślub" Moniki Brodki (tekst dobrze pasował do romantycznej tematyki na poziomie A2, ale też do wprowadzania elementów kultury dotyczącej polskiego wesela) i myślę, że młodym ludziom też przypadłby do gustu, ale pewnie na bardziej zaawansowanym poziomie.
Będę wdzięczna za pomysły i sugestie, ewentualnie wnioski płynące z doświadczenia w pracy z dziećmi. Z góry dziękuję :)
monikasamojlik
2016-04-21
09:14
"Marchewkowe Pole" bardzo dobrze sparwdza sie przy temacie warzyw, jedzenia oraz wiersz "Na starganie".
sylwiana
2016-05-20
12:40
Pracowałam już z "POLSKI krok po kroku - Junior" i przy lekcji trzeciej "Tydzień ma siedem dni" wykorzystałam starą piosenkę, ale nadal nie do pobicia: "Niedziela będzie dla nas". Można już znaleźć nowe wykonanie Maleńczuka i Waglewskiego. Zorganizowałam uczniom karaoke, chętnie śpiewali i byli bardzo zadowoleni.
pat184
2016-07-01
20:52
Ja wykorzystałam piosenkę Dawida Podsiadło "Bela" do powtórki wszystkich koniugacji (w piosence pojawia się dużo podstawowych czasowników: być, mieć, mieszkać, mówić, chcieć, myśleć). Myślę, że można też spróbować popracować z nią przy lekcji 10. w "Juniorze" (rutyna, dzień jak co dzień, itd.).
viki
2016-07-09
08:43
Fajnym pomysłem na podsumowanie wiedzy o Polsce jest piosenka "Kocham Cię Polsko" z teleturnieju telewizyjnego, który niedawno wrócił na antenę. Dzieciom podobała się i piosenka, i quiz kulturowy z "Polski krok po kroku - junior", który przeprowadziliśmy w formie teleturnieju właśnie. Polecam też dla dorosłych :)
opinia o kursie języka polskiego Ben
Ben
Huston (USA)

Zdecydowałem się uczyć polskiego przy pomocy e-polish.eu nie bez wątpliwości. Teraz jednak – po dwóch miesiącach nauki – przyznaję była to dobra decyzja. Mając ograniczony czas na naukę program ten daje mi pełną elastyczność. Polecam wszystkim zainteresowanym językiem polskim!

więcej

Masz pytania? Wypełnij formularz lub zadzwoń +48 12 352-12-09.