Polish language methodology forum
Specialized methodology forum for teachers of Polish as a foreign language.

Piosenki na lekcjach z dziećmi 10-15 lat

paulina.kuc
paulina.kuc
2016-04-12
20:09
Piosenki na lekcjach z dziećmi 10-15 lat
Koledzy i Koleżanki po fachu!
Czy możecie polecić jakieś piosenki, które podobają się dzieciom/młodzieży w wieku 10-15 lat, a można je wykorzystać na lekcjach polskiego? W "Krok po kroku Junior" w lekcji 6. pojawiają się Monika Brodka, Dawid Podsiadło, Ewa Farna. Może ktoś z Was wypróbował już ich repertuar na lekcjach? Co się sprawdza?
Do tej porty na zajęciach z dorosłymi wykorzystywałam między innymi "Miał być ślub" Moniki Brodki (tekst dobrze pasował do romantycznej tematyki na poziomie A2, ale też do wprowadzania elementów kultury dotyczącej polskiego wesela) i myślę, że młodym ludziom też przypadłby do gustu, ale pewnie na bardziej zaawansowanym poziomie.
Będę wdzięczna za pomysły i sugestie, ewentualnie wnioski płynące z doświadczenia w pracy z dziećmi. Z góry dziękuję :)
monikasamojlik
2016-04-21
09:14
"Marchewkowe Pole" bardzo dobrze sparwdza sie przy temacie warzyw, jedzenia oraz wiersz "Na starganie".
sylwiana
2016-05-20
12:40
Pracowałam już z "POLSKI krok po kroku - Junior" i przy lekcji trzeciej "Tydzień ma siedem dni" wykorzystałam starą piosenkę, ale nadal nie do pobicia: "Niedziela będzie dla nas". Można już znaleźć nowe wykonanie Maleńczuka i Waglewskiego. Zorganizowałam uczniom karaoke, chętnie śpiewali i byli bardzo zadowoleni.
pat184
2016-07-01
20:52
Ja wykorzystałam piosenkę Dawida Podsiadło "Bela" do powtórki wszystkich koniugacji (w piosence pojawia się dużo podstawowych czasowników: być, mieć, mieszkać, mówić, chcieć, myśleć). Myślę, że można też spróbować popracować z nią przy lekcji 10. w "Juniorze" (rutyna, dzień jak co dzień, itd.).
viki
2016-07-09
08:43
Fajnym pomysłem na podsumowanie wiedzy o Polsce jest piosenka "Kocham Cię Polsko" z teleturnieju telewizyjnego, który niedawno wrócił na antenę. Dzieciom podobała się i piosenka, i quiz kulturowy z "Polski krok po kroku - junior", który przeprowadziliśmy w formie teleturnieju właśnie. Polecam też dla dorosłych :)
Antonio w szkole języka polskiego
Antonio
Bruksela (Belgia)

Próbowałem uczyć się kilku języków online, ale szybko się zniechęcałem, bo albo kurs był za bardzo komunikacyjny, albo też za bardzo ‘tradycyjny’. Polskiego nie miałem możliwości uczyć się inaczej jak tylko online, więc bez przekonania, ale zarejestrowałem się na kurs na e-polish.eu. Ku mojemu zdziwieniu, tutaj po raz pierwszy spotykam się z kursem, gdzie metodzie komunikacyjnej towarzyszy rzetelny komentarz gramatyczny. Na początku kursu sięgałem do niego dość często, teraz przekonałem się że materiał jest tak fantastycznie przygotowany, iż jest to zbędne. Faktycznie uczę się teraz czysto komunikacyjnie!

more

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.