Polish language methodology forum
Specialized methodology forum for teachers of Polish as a foreign language.

studenci ze wschodu

niteckamarlena
niteckamarlena
2017-05-22
18:46
studenci ze wschodu
Witam serdecznie!
Mam pytanie odnośnie nauczania obcokrajowców zza wschodniej granicy. Uczę od 2008 roku, mam spore doświadczenie w uczeniu studentów z zachodu - wiem jakich podręczników używać, na co zwracać szczególną uwagę. Przyznam, ze mam problem z doborem materiałów/ podręczników dla osób już znających język polski (np. ze słuchu/ czy ze względu na to, że nasze języki są językami słowiańskimi).

Proszę o radę - z jakich podręczników korzystać. :)

Pozdrawiam
Marlena
istempek
istempek
2017-05-26
13:20
Dzień dobry, Pani Marleno!

Z moich obserwacji wynika, że nasze podręczniki z serii POLSKI krok po kroku + dodatkowe materiały z platformy sprawdzają się dość dobrze zarówno ze Słowianami, jak i osobami polskiego pochodzenia. Być może dlatego, że są dość ambitne i bogate leksykalnie, łatwo też dorobić szybko jakieś ćwiczenie pod konkretne potrzeby na platformie czy zrobić nową (trudniejszą) wersję istniejącego ćwiczenia. Nie wiem tylko, czy jestem obiektywna, bo jak każda matka swoje dziecko chwalę...

Z pozdrowieniami
Iwona Stempek
sav86
sav86
2017-07-21
11:37
Dzień dobry!

Z własnej praktyki powiem, że na dziś jest najlepszą seria Krok po kroku - szybko, ciekawie i pożytecznie.
Proszę się nie bać i spokojnie korzystać z tej serii )))

Powodzenia, Pani Marleno
madziam
2017-07-25
14:32
Uczę Ukraińców już od 5 lat regularnie i zawsze korzystam z serii "Krok po Kroku". Ponieważ Ukraińcy są bardzo ambitni i szybko się uczą, dobieram dla nich jeszcze dużo materiałów z platformy. Sprawdza się w 100%.
Wilhelmina
2018-01-23
20:06
Potwierdzam, a miałam już okazję przetestować inne podręczniki. Uzupełniająco polecam podręczniki wydawnictwa Universitas z serii Język polski jako obcy, zwłaszcza:
- Gramatyka? Dlaczego nie?! Ćwiczenia gramatyczne dla poziomu A1,
- Gramatyka? Ależ tak! Ćwiczenia gramatyczne dla poziomu A2 (obie pozycje autorstwa Joanny Machowskiej),
- Nie ma róży bez kolców. Ćwiczenia ortograficzne dla cudzoziemców (B1, B2) Ewy Lipińskiej,
- Umiesz? Zdasz! Materiały przygotowujące do egzaminu certyfikatowego z języka polskiego jako obcego na poziomie średnim ogólnym B2 - tej samej autorki.
narnijka
2018-01-26
15:22
Ze studentami ze wschodu pracuję zarówno z podręcznikami "Hura" jak i "Krok po kroku". Z moich doświadczeń wynika, że oni szczególnie lubią lekcje związane z gramatyką. Na poziomie A1/B2 jedną z ulubionych lekcji moich kursantów jest "Wejść czy wyjść" z "Krok po kroku2".
opinia o kursie języka polskiego Ben
Ben
Huston (USA)

Zdecydowałem się uczyć polskiego przy pomocy e-polish.eu nie bez wątpliwości. Teraz jednak – po dwóch miesiącach nauki – przyznaję była to dobra decyzja. Mając ograniczony czas na naukę program ten daje mi pełną elastyczność. Polecam wszystkim zainteresowanym językiem polskim!

więcej

Masz pytania? Wypełnij formularz lub zadzwoń +48 12 352-12-09.