Forum e-polish.eu for teachers
Znajdź odpowiedzi na pytania związane z korzystaniem z e-polish.eu

Basic A2 e-coursebook access disappeared. Please turn it back on

lavrushka
2015-09-22
07:48
Basic A2 e-coursebook access disappeared. Please turn it back on
Dear Sir/Madam,
In Februaury this year you gave me an extended access to A2 e-coursebook as a compensation for activating a non-working "Zeszyt ćwiczeń 2". For more details please see this thread http://e-polish.eu/main/fid/12/tid/1041,no_content_for_the_online_a2_execise_book/forum/thread.html. This extended access was given till May.

Now I noticed that I don't even have a basic access to A2 course-book, I assume it was turned off together with the extended access. Please turn back on my basic access to A2 coursebook since I am still entitled to have it.

Moreover, I told me last time that the online course "Zeszyt ćwiczeń 2" will run in May, and it is not live yet. What is the new release date, if any?

Thank you,
Olga
mluksza
mluksza
2015-10-15
18:39
Dear Olga,

Thank you for your message. I reset you access to e-coursebook 'Polski krok po kroku 2' at your account. You can use it right now. We will inform you when the online course 'Zeszyt ćwiczeń 2' will be ready - sorry for such delay.

Regards,

Milena Łuksza
Antonio w szkole języka polskiego
Antonio
Bruksela (Belgia)

Próbowałem uczyć się kilku języków online, ale szybko się zniechęcałem, bo albo kurs był za bardzo komunikacyjny, albo też za bardzo ‘tradycyjny’. Polskiego nie miałem możliwości uczyć się inaczej jak tylko online, więc bez przekonania, ale zarejestrowałem się na kurs na e-polish.eu. Ku mojemu zdziwieniu, tutaj po raz pierwszy spotykam się z kursem, gdzie metodzie komunikacyjnej towarzyszy rzetelny komentarz gramatyczny. Na początku kursu sięgałem do niego dość często, teraz przekonałem się że materiał jest tak fantastycznie przygotowany, iż jest to zbędne. Faktycznie uczę się teraz czysto komunikacyjnie!

więcej

Masz pytania? Wypełnij formularz lub zadzwoń +48 12 352-12-09.