Diskussionsforum der polnischen Sprache
Dyskutuj z innymi na tematy związane z językiem polskim, tłumaczeniami...

What is ''papa”?

Gosia
2010-08-11
09:07
What is ''papa”?
Hey, can someone tell me when you can use ''papa” to say goodbye? Is it very colloquial expression?
Gosia
2010-08-12
15:12
„Papa” isn't colloquial, but it isn't very „serious” either. You can only use it in informal situations, with friends and family. Remember, never use it with your boss!:)
Gosia
2010-08-13
09:31
So what is the most universal way of saying goodbye- one that would be suitable in all kind of situations.
Gosia
2010-08-16
09:59
[quote:adi]So what is the most universal way of saying goodbye- one that would be suitable in all kind of situations.[/quote]


Unfortunately, there isn't one Polish word that would suit all possible circumstances. In general, you use „do widzenia” (goodbye) in more formal situations and „cześć” or „pa(pa)” (bye bye) in more informal ones. Good luck with your practise!
Antonio w szkole języka polskiego
Antonio
Bruksela (Belgia)

Próbowałem uczyć się kilku języków online, ale szybko się zniechęcałem, bo albo kurs był za bardzo komunikacyjny, albo też za bardzo ‘tradycyjny’. Polskiego nie miałem możliwości uczyć się inaczej jak tylko online, więc bez przekonania, ale zarejestrowałem się na kurs na e-polish.eu. Ku mojemu zdziwieniu, tutaj po raz pierwszy spotykam się z kursem, gdzie metodzie komunikacyjnej towarzyszy rzetelny komentarz gramatyczny. Na początku kursu sięgałem do niego dość często, teraz przekonałem się że materiał jest tak fantastycznie przygotowany, iż jest to zbędne. Faktycznie uczę się teraz czysto komunikacyjnie!

więcej

Hast du noch Fragen? Füll das Formular aus oder ruf uns an: