Diskussionsforum der polnischen Sprache
Dyskutuj z innymi na tematy związane z językiem polskim, tłumaczeniami...

Samodzielna nauka języka polskiego na wysokich poziomach

heidin
2014-09-25
12:19
Samodzielna nauka języka polskiego na wysokich poziomach
Dzień dobry!

Zwracam się do uczestników tego forum z prośbą o radę. Jestem Rosjanka, od 4 lat uczę się języka polskiego samodzielnie. Tak się złożyło, że kiedy zaczynałam, nie umiałam znaleźć nauczyciela (bo mieszkałam wtedy w małym mieście na prowincji) i od tej pory uczę się sama. Jak już wspominałam uczę się ponad 4 lata, mowie, czytam, dobrze rozumiem ze słuchu. Swój poziom oceniam mniej więcej jako B2-C1. Bardzo bym chciała polepszyć swój polski, ale coraz trudniej to robić samodzielnie. Moim celem jest zdać egzamin na poziomie C2. Niestety nawet w Moskwie, gdzie obecnie mieszkam trudno znaleźć nauczyciela, który mógł by pomóc, z reguły u nas proponują zajęcia na poziomach od A1 do B2. Tu mam dwa pytania: może ktoś poradzi w jaki sposób należy pracować samodzielnie, by dalej się rozwiać? Może są jakieś metody? Drugie pytanie brzmi: czy można znaleźć nauczyciela-polonistę, który zgodził by się uczyć na takim poziomie przez Skype, gdzie trzeba w takim razie go szukać i w jakiej mniej więcej cenie są takie lekcje (bo nie mam pojęcia, czy stać mnie na to).
Z góry dziękuje za wszystkie rady.
tfrydel
2014-09-26
19:04
Witam,
faktycznie powyżej poziomu B2 ciężko znaleźć jakiś kurs, ale wyjściem mogą być zajęcia indywidualne on-line z nauczycielem. Znam nauczycieli, którzy uczą za pomocą platformy e-polish.eu oraz Skype i ich uczniowie (często mieszkający w swoich krajach) chwalą sobie ten sposób komunikowania. Tu można sobie wybrać nauczyciela:
http://e-polish.eu/main/select/student/lektorzy.html
Każdy ma inną (swoją) stawkę. Powodzenia!!!
opinia o kursie języka polskiego Ben
Ben
Huston (USA)

Zdecydowałem się uczyć polskiego przy pomocy e-polish.eu nie bez wątpliwości. Teraz jednak – po dwóch miesiącach nauki – przyznaję była to dobra decyzja. Mając ograniczony czas na naukę program ten daje mi pełną elastyczność. Polecam wszystkim zainteresowanym językiem polskim!

więcej

Hast du noch Fragen? Füll das Formular aus oder ruf uns an: