E-polish.eu an e-learning platform for teaching Polish as a foreign language

E-polish.eu platform
Materials and tools for teaching Polish to foreigners

The e-polish.eu platform is an exceptionally rich resource with a variety of materials and tools for teaching Polish as a foreign language. This has been designed with teachers in mind – those that do not have easy access to modern textbooks and those who are looking for additional materials to supplement their lessons and make them more attractive.

The materials on e-polish.eu have been developed by a team of experienced tutors, including the authors of the textbook series “POLSKI krok po kroku” (Polish step by step). These were based on more than a decade of experience of teaching Polish to people from all over the world, of all ages and at all levels.

The e-polish.eu platform includes:

  • more than 10,000 registered teachers and 20,000 students
  • an effective tool used by teachers in more than 70 countries around the world
  • more than 9,000 materials for levels A1-B1
  • close to 300 detailed vocabulary and grammar categories, in which you can search for teaching materials
  • a powerful multimedia dictionary with case tables

Vuoi saperne di più? CLICCA QUI:

Antonio w szkole języka polskiego
Antonio
Bruksela (Belgia)

Próbowałem uczyć się kilku języków online, ale szybko się zniechęcałem, bo albo kurs był za bardzo komunikacyjny, albo też za bardzo ‘tradycyjny’. Polskiego nie miałem możliwości uczyć się inaczej jak tylko online, więc bez przekonania, ale zarejestrowałem się na kurs na e-polish.eu. Ku mojemu zdziwieniu, tutaj po raz pierwszy spotykam się z kursem, gdzie metodzie komunikacyjnej towarzyszy rzetelny komentarz gramatyczny. Na początku kursu sięgałem do niego dość często, teraz przekonałem się że materiał jest tak fantastycznie przygotowany, iż jest to zbędne. Faktycznie uczę się teraz czysto komunikacyjnie!

więcej

Sono domande? Compila il modulo oppure telefona +48 12 352-12-09.