Forum e-polish.eu for teachers
Znajdź odpowiedzi na pytania związane z korzystaniem z e-polish.eu

Materiały uzupełniające do lekcji języka polskiego

dboran2
2014-02-05
00:00
Materiały uzupełniające do lekcji języka polskiego
Czy można mieć wszystkie odpowiedzi w jednym pdfie? Czy są odpowiedzi do gier?
Pozdrawiam, Dariusz
tomek
tomek
2014-02-06
00:00
Odpowiedzi są dostępne osobno do każdego ćwiczenia. Należy kliknąć na szarą ikonę pdf – to wersja nauczycielska ćwiczenia, gdzie są wyświetlone wszystkie odpowiedzi. Wkrótce planujemy publikację podręcznika nauczyciela do części 1 podręcznika „Polski, krok po kroku” i tam będą odpowiedzi do wszystkich ćwiczeń z podręcznika w jednym miejscu. W ćwiczeniówkach do części 1 i 2 jest na końcu klucz z odpowiedziami.

Jeśli chodzi o gry to przy każdej lekcji są załączone pliki instrukcji do gier i tam są odpowiedzi do wszystkich gier.
ola_ganiecz
2014-02-07
00:00
Czy te ćwiczenia są ćwiczeniami z podręczników / ćwiczeń serii PKPK? Czy to materiały dodatkowe do podręcznika?
tomek
tomek
2014-02-10
00:00
W portalu znajduje się w chwili obecnej ponad 4500 ćwiczeń, dialogów, tabeli itp. Są to zarówno materiały z serii podręczników i ćwiczeń Polski, krok po kroku ale także wiele dodatkowych przygotowanych przez zespół Szkoły Języka Polskiego Glossa. Proszę także pamiętać, że każdy użytkownik portalu e-polish.eu ma możliwość tworzenia swoich ćwiczeń i udostępniania ich (oczywiście po naszej akceptacji) innym użytkownikom.
malgole
2014-02-11
00:00
Na czym polega funkcja "dodaj słowniczek"?
tomek
tomek
2014-02-12
00:00
Dla wielu dialogów i tekstów wypisaliśmy słowa i wyrażenia, które są kluczowe dla ich zrozumienia. Wypisując te słówka i wyrażenia braliśmy pod uwagę także fakt, że na aktualnym poziomie znajomości języka (zakładając pracę zgodnie z materiałem serii Polski, krok po kroku) mogą one być niezrozumiałe dla studenta. Jeśli więc lektor generuje pdf z takim dialogiem/tekstem i zaznaczy „dodaj słowniczek” to wtedy na końcu tego pdf’u pojawi się lista tych właśnie słówek. W zależności od wybranej opcji może to być sama lista lub też może zawierać tłumaczenia na wybrany język.
Można również modyfikować tę listę słów – np. dodając dodatkowe (które lektor uważa, że będą niezbędne). Należy jednak pamiętać, że te dodatkowe słówka (i ich tłumaczenia) nie będą zapamiętywane na przyszłość.
dorisher
2014-02-13
00:00
Czy jest gdzieś wykaz wszystkich haseł, które można wpisać do wyszukiwarki?
tomek
tomek
2014-02-14
00:00
Można zobaczyć wszystkie hasła wybierając wyszukiwanie zaawansowane 2. Rozwijając poszczególne kategorie widać wtedy wszystkie dostępne hasła. Jednakże sugerowałbym aby raczej starać się nie myśleć o wszystkich możliwościach tylko wpisać w wyszukiwaniu „zaawansowane 1” początek hasła, którego szukamy i wtedy pojawiają się wszystkie dostępne możliwości, które mają coś wspólnego z wpisanym ciągiem znaków.
jablonka
2014-02-18
00:00
Czy jest opcja dodania ćwiczeń lub materiałów do ulubionych? Tak aby stworzyc sobie folder rzeczy które mogą nam sie przydać w przyszłości.
I drugie pytanie: Czy mozna wprowadzac wlasne zniany w cwiczeniach ?
tomek
tomek
2014-02-20
00:00
Niestety nie ma takiej możliwości, ale sugestia jest bardzo cenna. Postaramy się w przyszłości dodać taką opcję.

Jeśli chodzi o możliwość modyfikowania ćwiczeń to można to robić tylko w swoich prywatnych ćwiczeniach (tj nie udostępnionych innym użytkownikom portalu). W przypadku ćwiczeń publicznych nie ma takiej możliwości.
Nauka polskiego Rosa
Rosa
Barcelona (Hiszpania)

To rzeczywiście działa! Świetna jest także konwencja kursu - coraz bardziej wciągam się w akcję i zaprzyjaźniam z bohaterami, a przy okazji wydaje mi się, że coraz lepiej rozumiem i mówię po polsku. Mój nauczyciel polskiego także jest zaskoczony moimi postępami ;-)

Читай дальше

Есть вопросы? Заполни форму ниже или позвони +48 12 352-12-09.