Forum e-polish.eu for teachers
Znajdź odpowiedzi na pytania związane z korzystaniem z e-polish.eu

Materiały uzupełniające do lekcji języka polskiego

dboran2
2014-02-05
00:00
Materiały uzupełniające do lekcji języka polskiego
Czy można mieć wszystkie odpowiedzi w jednym pdfie? Czy są odpowiedzi do gier?
Pozdrawiam, Dariusz
tomek
tomek
2014-02-06
00:00
Odpowiedzi są dostępne osobno do każdego ćwiczenia. Należy kliknąć na szarą ikonę pdf – to wersja nauczycielska ćwiczenia, gdzie są wyświetlone wszystkie odpowiedzi. Wkrótce planujemy publikację podręcznika nauczyciela do części 1 podręcznika „Polski, krok po kroku” i tam będą odpowiedzi do wszystkich ćwiczeń z podręcznika w jednym miejscu. W ćwiczeniówkach do części 1 i 2 jest na końcu klucz z odpowiedziami.

Jeśli chodzi o gry to przy każdej lekcji są załączone pliki instrukcji do gier i tam są odpowiedzi do wszystkich gier.
ola_ganiecz
2014-02-07
00:00
Czy te ćwiczenia są ćwiczeniami z podręczników / ćwiczeń serii PKPK? Czy to materiały dodatkowe do podręcznika?
tomek
tomek
2014-02-10
00:00
W portalu znajduje się w chwili obecnej ponad 4500 ćwiczeń, dialogów, tabeli itp. Są to zarówno materiały z serii podręczników i ćwiczeń Polski, krok po kroku ale także wiele dodatkowych przygotowanych przez zespół Szkoły Języka Polskiego Glossa. Proszę także pamiętać, że każdy użytkownik portalu e-polish.eu ma możliwość tworzenia swoich ćwiczeń i udostępniania ich (oczywiście po naszej akceptacji) innym użytkownikom.
malgole
2014-02-11
00:00
Na czym polega funkcja "dodaj słowniczek"?
tomek
tomek
2014-02-12
00:00
Dla wielu dialogów i tekstów wypisaliśmy słowa i wyrażenia, które są kluczowe dla ich zrozumienia. Wypisując te słówka i wyrażenia braliśmy pod uwagę także fakt, że na aktualnym poziomie znajomości języka (zakładając pracę zgodnie z materiałem serii Polski, krok po kroku) mogą one być niezrozumiałe dla studenta. Jeśli więc lektor generuje pdf z takim dialogiem/tekstem i zaznaczy „dodaj słowniczek” to wtedy na końcu tego pdf’u pojawi się lista tych właśnie słówek. W zależności od wybranej opcji może to być sama lista lub też może zawierać tłumaczenia na wybrany język.
Można również modyfikować tę listę słów – np. dodając dodatkowe (które lektor uważa, że będą niezbędne). Należy jednak pamiętać, że te dodatkowe słówka (i ich tłumaczenia) nie będą zapamiętywane na przyszłość.
dorisher
2014-02-13
00:00
Czy jest gdzieś wykaz wszystkich haseł, które można wpisać do wyszukiwarki?
tomek
tomek
2014-02-14
00:00
Można zobaczyć wszystkie hasła wybierając wyszukiwanie zaawansowane 2. Rozwijając poszczególne kategorie widać wtedy wszystkie dostępne hasła. Jednakże sugerowałbym aby raczej starać się nie myśleć o wszystkich możliwościach tylko wpisać w wyszukiwaniu „zaawansowane 1” początek hasła, którego szukamy i wtedy pojawiają się wszystkie dostępne możliwości, które mają coś wspólnego z wpisanym ciągiem znaków.
jablonka
2014-02-18
00:00
Czy jest opcja dodania ćwiczeń lub materiałów do ulubionych? Tak aby stworzyc sobie folder rzeczy które mogą nam sie przydać w przyszłości.
I drugie pytanie: Czy mozna wprowadzac wlasne zniany w cwiczeniach ?
tomek
tomek
2014-02-20
00:00
Niestety nie ma takiej możliwości, ale sugestia jest bardzo cenna. Postaramy się w przyszłości dodać taką opcję.

Jeśli chodzi o możliwość modyfikowania ćwiczeń to można to robić tylko w swoich prywatnych ćwiczeniach (tj nie udostępnionych innym użytkownikom portalu). W przypadku ćwiczeń publicznych nie ma takiej możliwości.
Polish lessons wg Elisabeth
Elisabeth
London (Wielka Brytania)

Gratuluję – świetnie zrealizowanego portalu! Bardzo podoba mi się sposób wprowadzania materiału i to wyłącznie przy użyciu języka polskiego. Na początku myślałam, że bez użycia angielskiego niczego się nie nauczę, ale to faktycznie działa! Oczywiście korzystam z komentarzy gramatycznych po angielsku, ale to raczej dla upewnienia się, czy wszystko dobrze rozumiem. Dialogów, nagrań oraz ćwiczeń opcjonalnych jest tak dużo, iż nie sposób czegoś nie zrozumieć.

more

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.