Polish language methodology forum
Specialized methodology forum for teachers of Polish as a foreign language.

Łączenie sprawności językowych

zenka
2009-11-10
12:41
Łączenie sprawności językowych
Po co na wyzszych uczelniach przygotowujacych studentow obcokrajowcow do naszych studiow sa podzialy na sprawnosci i gramatyke oraz slownictwo? Czyli kazda godzina jest poswiecona z osobna czemu innemu, np. sluchaniu, czytaniu, gramatyce, itd. Przeciez odchodzi sie od takiego uczenia i metodyki polecaja laczenie sprawnosci, a nie ich dzielenie!
Gosc
2009-11-12
22:51
Hej! Po co? Dobre pytanie. Sadze, ze zalozenie jest podobne jak na filologiach obcych, tzn. nie uczy sie jezyka, bo studenci np. anglistyki jezyk angielski juz znaja w stopniu co najmniej dobrym i na studiach zglebiaja teoretyczna wiedze dot. podsystemow. Tyle tylko, ze obockrajowcy na roku zero maja sie nauczyc w j.polskim POSLUGIWAC i UZYWAC go w sytuacjach codziennych i na swoich przyszlych studiach. Mowic po prostu. Zatem tak, jak Polacy chodzac na kursy jezykow obcych do szkol prywatnych. Ja osobiscie pomysl dzielenia sprawnosci na roku zerowym uwazam za mocno przestarzaly.
gospodyni
2009-11-15
11:11
To Wy naprawdę tak uczycie, jedna lekcja gramatyka, jedna słownictwo, jedna sprawności???
No, no – to musi być ciekawe. To tak jakbym chciała ugotować krupnik na sobotę i w środę gotowała kaszę, w czwartek mięso, w piątek jarzyny a w sobotę połączyła. Ciekawe co wyjdzie.
Antonio w szkole języka polskiego
Antonio
Bruksela (Belgia)

Próbowałem uczyć się kilku języków online, ale szybko się zniechęcałem, bo albo kurs był za bardzo komunikacyjny, albo też za bardzo ‘tradycyjny’. Polskiego nie miałem możliwości uczyć się inaczej jak tylko online, więc bez przekonania, ale zarejestrowałem się na kurs na e-polish.eu. Ku mojemu zdziwieniu, tutaj po raz pierwszy spotykam się z kursem, gdzie metodzie komunikacyjnej towarzyszy rzetelny komentarz gramatyczny. Na początku kursu sięgałem do niego dość często, teraz przekonałem się że materiał jest tak fantastycznie przygotowany, iż jest to zbędne. Faktycznie uczę się teraz czysto komunikacyjnie!

więcej

Masz pytania? Wypełnij formularz lub zadzwoń +48 12 352-12-09.