Forum metodologici
Specialized methodology forum for teachers of Polish as a foreign language.

Łączenie sprawności językowych

zenka
2009-11-10
12:41
Łączenie sprawności językowych
Po co na wyzszych uczelniach przygotowujacych studentow obcokrajowcow do naszych studiow sa podzialy na sprawnosci i gramatyke oraz slownictwo? Czyli kazda godzina jest poswiecona z osobna czemu innemu, np. sluchaniu, czytaniu, gramatyce, itd. Przeciez odchodzi sie od takiego uczenia i metodyki polecaja laczenie sprawnosci, a nie ich dzielenie!
Gosc
2009-11-12
22:51
Hej! Po co? Dobre pytanie. Sadze, ze zalozenie jest podobne jak na filologiach obcych, tzn. nie uczy sie jezyka, bo studenci np. anglistyki jezyk angielski juz znaja w stopniu co najmniej dobrym i na studiach zglebiaja teoretyczna wiedze dot. podsystemow. Tyle tylko, ze obockrajowcy na roku zero maja sie nauczyc w j.polskim POSLUGIWAC i UZYWAC go w sytuacjach codziennych i na swoich przyszlych studiach. Mowic po prostu. Zatem tak, jak Polacy chodzac na kursy jezykow obcych do szkol prywatnych. Ja osobiscie pomysl dzielenia sprawnosci na roku zerowym uwazam za mocno przestarzaly.
gospodyni
2009-11-15
11:11
To Wy naprawdę tak uczycie, jedna lekcja gramatyka, jedna słownictwo, jedna sprawności???
No, no – to musi być ciekawe. To tak jakbym chciała ugotować krupnik na sobotę i w środę gotowała kaszę, w czwartek mięso, w piątek jarzyny a w sobotę połączyła. Ciekawe co wyjdzie.
Polish lessons wg Elisabeth
Elisabeth
London (Wielka Brytania)

Gratuluję – świetnie zrealizowanego portalu! Bardzo podoba mi się sposób wprowadzania materiału i to wyłącznie przy użyciu języka polskiego. Na początku myślałam, że bez użycia angielskiego niczego się nie nauczę, ale to faktycznie działa! Oczywiście korzystam z komentarzy gramatycznych po angielsku, ale to raczej dla upewnienia się, czy wszystko dobrze rozumiem. Dialogów, nagrań oraz ćwiczeń opcjonalnych jest tak dużo, iż nie sposób czegoś nie zrozumieć.

więcej

Sono domande? Compila il modulo oppure telefona +48 12 352-12-09.