Forum metodologici
Specialized methodology forum for teachers of Polish as a foreign language.

Łączenie sprawności językowych

zenka
2009-11-10
12:41
Łączenie sprawności językowych
Po co na wyzszych uczelniach przygotowujacych studentow obcokrajowcow do naszych studiow sa podzialy na sprawnosci i gramatyke oraz slownictwo? Czyli kazda godzina jest poswiecona z osobna czemu innemu, np. sluchaniu, czytaniu, gramatyce, itd. Przeciez odchodzi sie od takiego uczenia i metodyki polecaja laczenie sprawnosci, a nie ich dzielenie!
Gosc
2009-11-12
22:51
Hej! Po co? Dobre pytanie. Sadze, ze zalozenie jest podobne jak na filologiach obcych, tzn. nie uczy sie jezyka, bo studenci np. anglistyki jezyk angielski juz znaja w stopniu co najmniej dobrym i na studiach zglebiaja teoretyczna wiedze dot. podsystemow. Tyle tylko, ze obockrajowcy na roku zero maja sie nauczyc w j.polskim POSLUGIWAC i UZYWAC go w sytuacjach codziennych i na swoich przyszlych studiach. Mowic po prostu. Zatem tak, jak Polacy chodzac na kursy jezykow obcych do szkol prywatnych. Ja osobiscie pomysl dzielenia sprawnosci na roku zerowym uwazam za mocno przestarzaly.
gospodyni
2009-11-15
11:11
To Wy naprawdę tak uczycie, jedna lekcja gramatyka, jedna słownictwo, jedna sprawności???
No, no – to musi być ciekawe. To tak jakbym chciała ugotować krupnik na sobotę i w środę gotowała kaszę, w czwartek mięso, w piątek jarzyny a w sobotę połączyła. Ciekawe co wyjdzie.
opinia o kursie języka polskiego Ben
Ben
Huston (USA)

Zdecydowałem się uczyć polskiego przy pomocy e-polish.eu nie bez wątpliwości. Teraz jednak – po dwóch miesiącach nauki – przyznaję była to dobra decyzja. Mając ograniczony czas na naukę program ten daje mi pełną elastyczność. Polecam wszystkim zainteresowanym językiem polskim!

więcej

Sono domande? Compila il modulo oppure telefona +48 12 352-12-09.