Foro de discusión de polaco
Dyskutuj z innymi na tematy związane z językiem polskim, tłumaczeniami...

How can I best access the book content on my phone?

opsmatheus
2021-08-06
03:15
How can I best access the book content on my phone?
Hi,

I bought the book and I am able to access it online. When I access it through the computer, everything looks and works perfect.

The problem is that I usually don't have time to or simply don't use the pc and would prefer to use my phone for learning, which I can do throughout the day, during lunch, breaks from work, etc.

However, when I try to open the website (and I tried different browsers), the interface becomes almost unusable.

Is there an app I should download or a tip for best accessing the content on the phone?
ana_alves
2021-08-06
08:09
I know what you are saying because I am the same, I don't think they have an app and the website is not very mobile-friendly when trying to access the course materials on the phone.
GlossaTeam
2021-08-06
09:12
Dear Students,

unfortunately, the platform is not yet fully compatible with mobile phones. We hope that in the near future the platform will be working perfectly on the mobile equipment. As far as I know our IT consultants are working on it.

Regards,
Sylwia Ryczkowska-Blasi
sylwia.ryczkowska-blasi@glossa.pl
Polish lessons wg Elisabeth
Elisabeth
London (Wielka Brytania)

Gratuluję – świetnie zrealizowanego portalu! Bardzo podoba mi się sposób wprowadzania materiału i to wyłącznie przy użyciu języka polskiego. Na początku myślałam, że bez użycia angielskiego niczego się nie nauczę, ale to faktycznie działa! Oczywiście korzystam z komentarzy gramatycznych po angielsku, ale to raczej dla upewnienia się, czy wszystko dobrze rozumiem. Dialogów, nagrań oraz ćwiczeń opcjonalnych jest tak dużo, iż nie sposób czegoś nie zrozumieć.

más

¿Tienes preguntas? Cumplimenta el formulario o llámanos +48 12 352-12-09.