Foro de discusión de polaco
Dyskutuj z innymi na tematy związane z językiem polskim, tłumaczeniami...

Problems avtivating e-version of books

Santiago81
Santiago81
2022-07-30
18:55
Problems avtivating e-version of books
Hello Glossa team, I´ve bought recently Krok po Kroku printed version, course book and exercise book, as well as Czytaj (the four books), when entering the given codes, it do not appear the online version of those books, is there any way in which this can be fixed? thanks in advance. kind regards.
astryczek
2022-08-01
09:42
Hello,

Codes from printed version of CZYTAJ krok po kroku series give you access to recordings. If you want to use e-coursebook CZYTAJ krok po kroku, you need to buy it separately.

If you have any questions, email me directly.

Kind regards,
Anna Stryczek
anna.stryczek@glossa.pl
jamal621
2022-08-01
13:00
i bought polski krok po kroku A1, order and today i got by email the name of book with the activety code and another email to activ the code, i activated but nothing inside ,no book no sound.
what the next?
sryczkowska
sryczkowska
2022-08-03
08:23
Dear Student,

your e-coursebook POLSKI krok po kroku is on your individual student account. Please tak e look at the instruction here: https://docs.google.com/document/d/1ZbMcLBWjQwFQA1XjcUvV9-ArXjrDuZjkU-mZsMI69GY/edit#heading=h.ha436tb3bu08

If you still have additional questions please contact me at sylwia.ryczkowska-blasi@glossa.pl

Regards,
Sylwia Ryczkowska-Blasi
sylwia.ryczkowska-blasi@glossa.pl
Admin
Polish lessons wg Elisabeth
Elisabeth
London (Wielka Brytania)

Gratuluję – świetnie zrealizowanego portalu! Bardzo podoba mi się sposób wprowadzania materiału i to wyłącznie przy użyciu języka polskiego. Na początku myślałam, że bez użycia angielskiego niczego się nie nauczę, ale to faktycznie działa! Oczywiście korzystam z komentarzy gramatycznych po angielsku, ale to raczej dla upewnienia się, czy wszystko dobrze rozumiem. Dialogów, nagrań oraz ćwiczeń opcjonalnych jest tak dużo, iż nie sposób czegoś nie zrozumieć.

más

¿Tienes preguntas? Cumplimenta el formulario o llámanos +48 12 352-12-09.