Foro de discusión de polaco
Dyskutuj z innymi na tematy związane z językiem polskim, tłumaczeniami...

Samodzielna nauka języka polskiego na wysokich poziomach

heidin
2014-09-25
12:19
Samodzielna nauka języka polskiego na wysokich poziomach
Dzień dobry!

Zwracam się do uczestników tego forum z prośbą o radę. Jestem Rosjanka, od 4 lat uczę się języka polskiego samodzielnie. Tak się złożyło, że kiedy zaczynałam, nie umiałam znaleźć nauczyciela (bo mieszkałam wtedy w małym mieście na prowincji) i od tej pory uczę się sama. Jak już wspominałam uczę się ponad 4 lata, mowie, czytam, dobrze rozumiem ze słuchu. Swój poziom oceniam mniej więcej jako B2-C1. Bardzo bym chciała polepszyć swój polski, ale coraz trudniej to robić samodzielnie. Moim celem jest zdać egzamin na poziomie C2. Niestety nawet w Moskwie, gdzie obecnie mieszkam trudno znaleźć nauczyciela, który mógł by pomóc, z reguły u nas proponują zajęcia na poziomach od A1 do B2. Tu mam dwa pytania: może ktoś poradzi w jaki sposób należy pracować samodzielnie, by dalej się rozwiać? Może są jakieś metody? Drugie pytanie brzmi: czy można znaleźć nauczyciela-polonistę, który zgodził by się uczyć na takim poziomie przez Skype, gdzie trzeba w takim razie go szukać i w jakiej mniej więcej cenie są takie lekcje (bo nie mam pojęcia, czy stać mnie na to).
Z góry dziękuje za wszystkie rady.
tfrydel
2014-09-26
19:04
Witam,
faktycznie powyżej poziomu B2 ciężko znaleźć jakiś kurs, ale wyjściem mogą być zajęcia indywidualne on-line z nauczycielem. Znam nauczycieli, którzy uczą za pomocą platformy e-polish.eu oraz Skype i ich uczniowie (często mieszkający w swoich krajach) chwalą sobie ten sposób komunikowania. Tu można sobie wybrać nauczyciela:
http://e-polish.eu/main/select/student/lektorzy.html
Każdy ma inną (swoją) stawkę. Powodzenia!!!
Nauka polskiego Christian
Christian
Dresden (Niemcy)

Doskonały kurs do nauki języka polskiego. Jestem zaskoczony tak dużym bogactwem dostępnych ćwiczeń do każdego z poruszanych w kursie tematów. Dzięki temu nawet trudne tematy stają się jasne i moje umiejętności rozumienia i używania polskiego są na coraz wyższym poziomie.

más

¿Tienes preguntas? Cumplimenta el formulario o llámanos +48 12 352-12-09.