Forum e-polish.eu for teachers
Znajdź odpowiedzi na pytania związane z korzystaniem z e-polish.eu

wstawianie dużych ćwiczeń do lekcji online

halszka1313
halszka1313
2021-04-23
11:26
wstawianie dużych ćwiczeń do lekcji online
Dzień dobry!

Mam pytanie dotyczące wstawiania dużych ćwiczeń (np. długich dialogów, które nie są widoczne w całości w wyznaczonym polu) do lekcji online.
Byłam przekonana, że w czasie lekcji online uczniowie mogą kliknąć na okno ćwiczenia i są w stanie przewijać dialog do góry lub w dół, żeby zobaczyć brakujące linijki tekstu.
Jak się jednak dowiedziałam wczoraj, tak niestety nie jest. Czy można jakoś temu zaradzić? Dziękuję za odpowiedź.
Magdalena
Magdalena
2021-04-26
21:18
Przy wstawianiu ćwiczenia należy wybierać opcję "wstaw jako link". Wtedy na slajdzie pojawia się tylko mała ikonka, ale po kliknięciu na nią otwiera się ćwiczenie, które można przewijać w górę i w dół. Tylko w takiej formie widać cały (nawet bardzo długi) tekst.
istempek
istempek
2021-04-27
09:12
Dzień dobry!
Pani Magda już wyjaśniła, że należy wstawić ćwiczenie jako link, ja tylko chciałam dodać, że nawet krótkie ćwiczenia warto wstawiać jako link, gdyż wtedy obok mamy przestrzeń, gdzie można wstawić dodatkową grafikę objaśniającą, tabelkę czy pole tekstowe, w którym na bieżąco można notować nowe słowa i inne przydatne informacje :)
Iwona S.
halszka1313
halszka1313
2021-04-28
10:02
No tak! Jasne, rozumiem! Dziękuję za odpowiedź;-)

Serdecznie pozdrawiam!
Izabela Juranek
Polish lessons wg Elisabeth
Elisabeth
London (Wielka Brytania)

Gratuluję – świetnie zrealizowanego portalu! Bardzo podoba mi się sposób wprowadzania materiału i to wyłącznie przy użyciu języka polskiego. Na początku myślałam, że bez użycia angielskiego niczego się nie nauczę, ale to faktycznie działa! Oczywiście korzystam z komentarzy gramatycznych po angielsku, ale to raczej dla upewnienia się, czy wszystko dobrze rozumiem. Dialogów, nagrań oraz ćwiczeń opcjonalnych jest tak dużo, iż nie sposób czegoś nie zrozumieć.

más

¿Tienes preguntas? Cumplimenta el formulario o llámanos +48 12 352-12-09.