Forum e-polish.eu for teachers
Znajdź odpowiedzi na pytania związane z korzystaniem z e-polish.eu

wstawianie dużych ćwiczeń do lekcji online

halszka1313
halszka1313
2021-04-23
11:26
wstawianie dużych ćwiczeń do lekcji online
Dzień dobry!

Mam pytanie dotyczące wstawiania dużych ćwiczeń (np. długich dialogów, które nie są widoczne w całości w wyznaczonym polu) do lekcji online.
Byłam przekonana, że w czasie lekcji online uczniowie mogą kliknąć na okno ćwiczenia i są w stanie przewijać dialog do góry lub w dół, żeby zobaczyć brakujące linijki tekstu.
Jak się jednak dowiedziałam wczoraj, tak niestety nie jest. Czy można jakoś temu zaradzić? Dziękuję za odpowiedź.
Magdalena
Magdalena
2021-04-26
21:18
Przy wstawianiu ćwiczenia należy wybierać opcję "wstaw jako link". Wtedy na slajdzie pojawia się tylko mała ikonka, ale po kliknięciu na nią otwiera się ćwiczenie, które można przewijać w górę i w dół. Tylko w takiej formie widać cały (nawet bardzo długi) tekst.
istempek
istempek
2021-04-27
09:12
Dzień dobry!
Pani Magda już wyjaśniła, że należy wstawić ćwiczenie jako link, ja tylko chciałam dodać, że nawet krótkie ćwiczenia warto wstawiać jako link, gdyż wtedy obok mamy przestrzeń, gdzie można wstawić dodatkową grafikę objaśniającą, tabelkę czy pole tekstowe, w którym na bieżąco można notować nowe słowa i inne przydatne informacje :)
Iwona S.
halszka1313
halszka1313
2021-04-28
10:02
No tak! Jasne, rozumiem! Dziękuję za odpowiedź;-)

Serdecznie pozdrawiam!
Izabela Juranek
opinia o kursie języka polskiego Ben
Ben
Huston (USA)

Zdecydowałem się uczyć polskiego przy pomocy e-polish.eu nie bez wątpliwości. Teraz jednak – po dwóch miesiącach nauki – przyznaję była to dobra decyzja. Mając ograniczony czas na naukę program ten daje mi pełną elastyczność. Polecam wszystkim zainteresowanym językiem polskim!

more

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.