Berlin College (Prenzlauer Berg) – GLS-Y1
GLS Sprachenzentrum

Berlin jest miastem oferującym szereg atrakcji dla miłośników kultury i sztuki. Znajdują się tu jedne z najlepszych w kraju teatry i sale koncertowe, liczne zabytki architektoniczne i wspaniałe muzea. Miasto gości również cały szereg festiwali, w tym słynny Berliński Festiwal Filmowy.
Obóz odbywa się w jednej z najmodniejszych dzielnic Berlina – Prenzlauer Berg. Lokalizacja ta jest szczególnie atrakcyjna dla starszej młodzieży i zapewnia łatwy dostęp do wszystkich atrakcji, które oferuje miasto. Znajduje się przy Kastanienallee, słynącym z modnych klubów i sklepów. Ulica nazywana jest często "alejką castingową", ponieważ kręci się tutaj mnóstwo filmów i odbywa się wiele pokazów mody.

Obóz zlokalizowany jest na dużym terenie nowoczesnego kampusu prywatnej szkoły językowej i ma ponad 16 000 m2 powierzchni. Do dyspozycji uczniów są tu sale lekcyjne (40), restauracja i kafejka, ogród, wypożyczalnia rowerów, tereny rekreacyjne (boisko do siatkówki, koszykówki) czy bilard. Dostępne są dwie opcje zakwaterowania: na terenie kampusu, w pokojach 3-5 osobowych z własną łazienką lub w pobliskim, stylowym hostelu młodzieżowym, oddalonym od szkoły o 5 minut spaceru, w pokojach 2-4 osobowych z łazienką dzieloną. Wyżywienie typu half-board (dwa posiłki: śniadanie i obiadokolacja) - z naszych doświadczeń wynika bowiem, że starsza młodzież lubi jeść lunch we własnym towarzystwie, w pobliskich restauracjach i kafejkach.

Obóz skierowany jest dla starszej (16-18 lat), dojrzałej i samodzielnej młodzieży. Opiekunowie cały czas są na miejscu i do dyspozycji studentów, ale uczestnikom daje się wolność do samodzielnego (lub z kolegami i koleżankami) wychodzenia poza teren kampusu.
Zajęcia odbywają się popołudniami, pozostawiając uczniom czas na odkrywanie miasta przed lekcjami. W trakcie trwania obozu, w każdym tygodniu gwarantowane są co najmniej dwie aktywności dziennie oraz całodzienna wycieczka w sobotę (np. Pocztam, Drezno, Jezioro Zeuthen). Aktywności poranne skupiają się na mieście, jego sztuce i kulturze oraz na zajęciach warsztatowych m.in. ze street artu czy fotografii. UWAGA! Uczniowie muszą samodzielnie zakupić bilety na komunikację miejską (średnio 80-110 EUR za 2-4 tygodnie).

Przykładowe zajęcia dodatkowe:

badminton, basketball, beach volleyball, bilard, dodgeball, handball, sports tournament, table tennis, volleyball, pływanie

art and craft workshops, barbecue, bicycle tours, city tour/walk, cultural activities, film evenings, film workshops, games nights, guided city tours, guided museum tours, guided walks, international evenings, literature workshops, museum visits, orientation tour, shopping, sightseeng, theme workshops

Poczdam, Lake Zeuthener, Dresden

* zajęcia dodatkowo płatne

zobacz przykładowy plan tygodnia

Akredytacje

EQUALSIALC (International Association of Language Centres)

Uczestnicy kursu

Antonio w szkole języka polskiego
Antonio
Bruksela (Belgia)

Próbowałem uczyć się kilku języków online, ale szybko się zniechęcałem, bo albo kurs był za bardzo komunikacyjny, albo też za bardzo ‘tradycyjny’. Polskiego nie miałem możliwości uczyć się inaczej jak tylko online, więc bez przekonania, ale zarejestrowałem się na kurs na e-polish.eu. Ku mojemu zdziwieniu, tutaj po raz pierwszy spotykam się z kursem, gdzie metodzie komunikacyjnej towarzyszy rzetelny komentarz gramatyczny. Na początku kursu sięgałem do niego dość często, teraz przekonałem się że materiał jest tak fantastycznie przygotowany, iż jest to zbędne. Faktycznie uczę się teraz czysto komunikacyjnie!

more

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.