Polish language methodology forum
Specialized methodology forum for teachers of Polish as a foreign language.

kolejne pytanie obowiązkowe

wkozon
2011-12-06
14:57
kolejne pytanie obowiązkowe
Drodzy forumowicze,

Co zrobić kiedy do grupy na pewnym stopniu zaawansowania (10 godzin) dołączają cudzoziemcy kompletnie zieloni? Jak i czy podregulować poziom, w górę czy w dół? Valdek
agnesja
2011-12-06
16:58
Raczej próbowałabym "równać" do góry niż w dół, żeby nie demotywować reszty. Można się raz czy dwa dodatkowo umówić z tymi nowymi i zrobić z nimi w skrócie to, co inni już mieli, powiedzieć co mają nadrobić w domu i przez jakiś czas stosować wobec nich taryfę ulgową, np. zadawać łatwiejsze pytania, a przy pracy w parach lub małych grupach łączyć ich z mocniejszymi osobami.
b_kaminska
2011-12-06
22:15
Jeśli muszą być razem, wykorzystać może studentów po 10 godzinach do prezentacji/powtórki materiału przerobionego, prosić ich o zapisywanie, bo bedą mieć problemy, czyli trochę zwolnić wszystko, wprowadzać coś nowego dla wszystkich, potem niestety wrócić do normalnego tempa, czyli szybciej dla nowych studentów. Można im zaproponować dodatkowe spotkania, poprosić innych studentów, aby im pomogli po zajęciach, zadawać im więcej do domu.
Czy krótko: najpierw w dół, ale szybko w górę i powinno być równo. :)
kamila.kruk@gmail.com
2011-12-07
11:46
Co dokładnie robimy, to zależy oczywiście od grupy.
Ja staram się przedstawić jeszcze raz zagadnienie, np. narzędnik i zawody, ale dodać też coś nowego, aby zadowolić osoby, dla których to powtórka np. wprowadzić słownictwo wyrażające zainteresowania np. interesuję się.... Jeśli grupa jest bardzo dobra można również dodać słownictwo związane z transportem np. podróżuję samochodem/samolotem, etc.
opinia o kursie języka polskiego Ben
Ben
Huston (USA)

Zdecydowałem się uczyć polskiego przy pomocy e-polish.eu nie bez wątpliwości. Teraz jednak – po dwóch miesiącach nauki – przyznaję była to dobra decyzja. Mając ograniczony czas na naukę program ten daje mi pełną elastyczność. Polecam wszystkim zainteresowanym językiem polskim!

más

¿Tienes preguntas? Cumplimenta el formulario o llámanos +48 12 352-12-09.