Polish language methodology forum
Specialized methodology forum for teachers of Polish as a foreign language.

kolejne pytanie obowiązkowe

wkozon
2011-12-06
14:57
kolejne pytanie obowiązkowe
Drodzy forumowicze,

Co zrobić kiedy do grupy na pewnym stopniu zaawansowania (10 godzin) dołączają cudzoziemcy kompletnie zieloni? Jak i czy podregulować poziom, w górę czy w dół? Valdek
agnesja
2011-12-06
16:58
Raczej próbowałabym "równać" do góry niż w dół, żeby nie demotywować reszty. Można się raz czy dwa dodatkowo umówić z tymi nowymi i zrobić z nimi w skrócie to, co inni już mieli, powiedzieć co mają nadrobić w domu i przez jakiś czas stosować wobec nich taryfę ulgową, np. zadawać łatwiejsze pytania, a przy pracy w parach lub małych grupach łączyć ich z mocniejszymi osobami.
b_kaminska
2011-12-06
22:15
Jeśli muszą być razem, wykorzystać może studentów po 10 godzinach do prezentacji/powtórki materiału przerobionego, prosić ich o zapisywanie, bo bedą mieć problemy, czyli trochę zwolnić wszystko, wprowadzać coś nowego dla wszystkich, potem niestety wrócić do normalnego tempa, czyli szybciej dla nowych studentów. Można im zaproponować dodatkowe spotkania, poprosić innych studentów, aby im pomogli po zajęciach, zadawać im więcej do domu.
Czy krótko: najpierw w dół, ale szybko w górę i powinno być równo. :)
kamila.kruk@gmail.com
2011-12-07
11:46
Co dokładnie robimy, to zależy oczywiście od grupy.
Ja staram się przedstawić jeszcze raz zagadnienie, np. narzędnik i zawody, ale dodać też coś nowego, aby zadowolić osoby, dla których to powtórka np. wprowadzić słownictwo wyrażające zainteresowania np. interesuję się.... Jeśli grupa jest bardzo dobra można również dodać słownictwo związane z transportem np. podróżuję samochodem/samolotem, etc.
Polish lessons wg Elisabeth
Elisabeth
London (Wielka Brytania)

Gratuluję – świetnie zrealizowanego portalu! Bardzo podoba mi się sposób wprowadzania materiału i to wyłącznie przy użyciu języka polskiego. Na początku myślałam, że bez użycia angielskiego niczego się nie nauczę, ale to faktycznie działa! Oczywiście korzystam z komentarzy gramatycznych po angielsku, ale to raczej dla upewnienia się, czy wszystko dobrze rozumiem. Dialogów, nagrań oraz ćwiczeń opcjonalnych jest tak dużo, iż nie sposób czegoś nie zrozumieć.

Читай далі

Маєш питання? Заповни форму нижче або зателефонуй +48 12 352-12-09.