Forum e-polish.eu dla nauczycieli
Znajdź odpowiedzi na pytania związane z korzystaniem z e-polish.eu

lekcja on-line i dodawanie slajdów

monika_p
monika_p
2019-10-30
08:54
lekcja on-line i dodawanie slajdów
Dzień dobry!
Proszę o pomoc w rozwiązaniu mych problemów z systemem.
1. Dodawanie ćwiczeń z podręczników. Jeśli dodaję je przez narzędzie do dodawania ćwiczeń na slajdzie, muszę najpierw zakreślić kwadrat/ prostokąt. A często ćwiczenie jest za duże i nie mieści się w zakreślonej przestrzeni. Na razie pomagam sobie dodając całe strony z podręcznika, ale obawiam się, że to rozwiązanie może wprowadzać bałagan - uczeń widzi więcej ćwiczeń, niż chcę mu udostępnić.
2. Dodawanie slajdów do już zapisanej lekcji. Przygotowałam lekcję, dodałam slajdy, wszystko elegancko zapisałam. Ale przypomniało mi się, że chcę dodać jeszcze jeden slajd. I okazało się, że skubany się nie zapisuje.
Co robić? Jak żyć?
Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
Monika
mariolaokhotnik
mariolaokhotnik
2019-10-30
15:25
Kiedy dodaje Pani ćwiczenie, wychodzi Pani okienko z opcjami do wyboru, w jaki sposób je dodać. Trzeba tam wybrać "dodaj jako link", wtedy będzie tylko to jedno ćwiczenie, małe okienko i dopiero po kliknięciu na nie ca cały ekran otworzy się elegancko całe ćwiczenie.
Co robić, jeśli system nie dodaje slajdu - niestety, nie wiem...

Powodzenia!
sryczkowska
2019-10-31
09:20
Pani Moniko,

jeżeli chodzi o pierwsze pytanie to tak jak napisała Pani Mariola, najlepiej użyć opcji ''wstaw jako link". Z panelu narzędzi wybiera Pani kwadracik ''wstaw ćwiczenie'', otworzy się wtedy okienko, w którym należy zaznaczyć „wstaw jako link”. W efekcie będziemy mieć pewność, iż po kliknięciu na miniaturkę tego ćwiczenia otworzy się ono w odpowiednich wymiarach zarówno na tablicy studenta, jak i lektora. Drugą opcją jaką może Pani zastosować to opcja ,,skalowanie" . Ta funkcja dostępna po dodaniu już ćwiczenia na tablicę, pojawia się w górnej belce danego ćwiczenia i oznaczone jest literą ''S''. W rezultacie dane ćwiczenie się pomniejszy i można go dostosować do okienka. Jednakże ta opcja działa w przypadku krótszych ćwiczeń.

Co do drugiego pytania, pozwolę sobie napisać do Pani prywatną wiadomość i zapytać której dokładnie lekcji off-line dotyczy ten problem. Dodawanie slajdów do już istniejących lekcji powinno skutkować automatycznym zapisaniem danych. Sprawdzę to aby wykluczyć jakiś błąd systemu na Pani profilu.

Pozdrawiam,
Sylwia Ryczkowska-Blasi
monika_p
monika_p
2019-10-31
10:12
Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi!
opinia o kursie języka polskiego Ben
Ben
Huston (USA)

Zdecydowałem się uczyć polskiego przy pomocy e-polish.eu nie bez wątpliwości. Teraz jednak – po dwóch miesiącach nauki – przyznaję była to dobra decyzja. Mając ograniczony czas na naukę program ten daje mi pełną elastyczność. Polecam wszystkim zainteresowanym językiem polskim!

more

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 429 40 51.