Forum e-polish.eu for teachers
Znajdź odpowiedzi na pytania związane z korzystaniem z e-polish.eu

lekcje pdf

wellcut12
wellcut12
2020-11-22
18:55
lekcje pdf
Gdzie można znaleźć lekcje w formacie pdf, kiedyś były w dziale Dla nauczyciela??? Dziękuję.
martab
martab
2020-11-23
11:37
Dołączam się do pytania, też nie mogę znaleźć tych plików.
Zawadzka
Zawadzka
2020-11-23
19:14
I ja się dołączam. Dotychczas często korzystałam z podręcznika w wersji PDF.
sryczkowska
sryczkowska
2020-11-26
08:36
Szanowni Państwo,

dziękujemy za przesłane zapytania w tej sprawie. Chciałabym poinformować, iż w związku z tym, że sukcesywnie, krok po kroku wprowadzamy nowocześniejszy produkt jakim staje się platforma e-polish.eu wyłączyliśmy możliwość generowania pdf-ów do każdego z rozdziałów podręczników ''POLSKI krok po kroku 1 i 2''.

Proszę mieć na uwadze, że nie zostaliście Państwo pozbawieni materiałów na platformie. Nadal są one dostępne tak jak do tej pory, wszystkie ćwiczenia i materiały wraz z ich ćwiczeniami dodatkowymi oraz nagraniami. Teraz oferujemy nauczycielom języka polskiego znacznie atrakcyjniejszą formę naszych podręczników czyli - wersję interaktywną. Jeżeli chcą Państwo korzystać z książek jako całości to taki podręcznik interaktywny daje absolutnie więcej możliwości niż pdf. Można wykorzystać go na rzutniku, tablicy interaktywnej lub podczas lekcji online w wirtualnej klasie, do czego zachęcamy.

Poza tym musimy też z przykrością stwierdzić, że możliwość generowania całych rozdziałów wiązało się niestety z dużym nadużywaniem tej opcji a co za tym idzie nielegalnym rozpowszechnianiem treści.

Podręczniki w formie interaktywnej (e-coursebooki) znajduję się na koncie lektora tutaj: https://e-polish.eu/lector/#materials/start/ecoursebooks Zachęcamy serdecznie do ich wykorzystywania w pracy ze studentami.

Pozdrawiam serdecznie,
Sylwia Ryczkowska-Blasi
martab
martab
2020-11-26
10:12
Dziękuję za odpowiedź. Korzystam z wersji interaktywnej na zajęciach i jest ona rzeczywiście bardzo wygodną opcją. Wszyscy kursanci mają podręczniki i dostęp do platformy. Niemniej jednak zdarzało się, że ktoś utknął na kwarantannie w kraju ojczystym a nie zabrał ze sobą podręcznika. Albo łączył się na zajęcia z pracy, bo musiał zostać dłużej z jakiegoś względu. Albo korzystając z tego, że pracujemy zdalnie, łączył się z hotelowego balkonu. We wszystkich tych sytuacjach wysyłałam takiej osobie daną lekcję jako pdf, żeby mogła mieć do niej dostęp nie tylko wtedy, gdy udostępniam ją na ekranie. Dzięki temu kursanci czuli się komfortowo na zajęciach. Czy mogliby Państwo rozważyć przywrócenie tej możliwości? Choćby czasowo?
m2117
m2117
2020-11-26
12:02
Przepraszam, ale nie wiem dla kogo jest to wygodne, dla was? Mi się wydaję że Państwo po prostu orientują się na pieniędzy. Żeby więcej kupowali podręczników. Mam studentów, które nie mogą sobie pozwolić wydać na podręcznik 60-70 zł, zawsze robiłam im lekcje w PDF.
weronika_kmak
2020-11-27
10:43
Dzień dobry, też jestem rozczarowana tym, że funkcja pdf zniknęła. Pracuję z uczniami w MSTeams na waszym podręczniku, które były kupione w szkole w zeszłym roku. Szkoła nie ma pieniędzy na kupowanie co roku nowych, a dostępu do kont dzieci już nie maja. Co mam zrobić w tym przypadku? Nie mogę im teraz pokazywać kolejnej lekcji, tak jak odbywało się to do tej pory. Tzn moge, ale forma w przeglądarce jest BARDZO niewygodna. W PDF wszystko robiłam sto razy szybciej.
sryczkowska
sryczkowska
2020-11-27
11:25
Pani Mariio,

dziękuję za przesłaną wiadomość. Zgodnie z regulaminem, platforma e-polish.eu zastrzega sobie prawo do decydowania, które materiały i w jakiej formie są udostępniane użytkownikom w ramach usług przewidzianych w serwisie. Jeżeli studenci nie posiadają książek to może Pani przesyłać im ćwiczenia z podręczników w formie testów online lub wyświetlić im interaktywne strony z podręczników podczas lekcji online (student ma do nich dostęp w lekcjach archiwalnych na swoim koncie). Jeżeli byłaby Pani zainteresowana tym jak pracować zdalnie ze studentami wykorzystując platformę e-polish.eu proszę o taką wiadomość, chętnie wyślę Pani szczegóły.

Na marginesie, patforma e-polish.eu bardzo często oferuje swoim klientom liczne rabaty na swoje produkty. O bieżących promocjach informujemy na Facebooku https://www.facebook.com/glossa.sofl Na przykład obecnie jest promocja związana z Black Friday i z kodem BFW20 oferujemy naszym klientom zniżkę 30% na książki.

Pozdrawiam serdecznie,
Sylwia Ryczkowska-Blasi
Liaju
2020-11-27
11:28
Dzień dobry,

zgadzam się z moimi poprzednikami. W dobie pandemii lekcje PDF wiele ułatwiały. Przy grupowych lekcjach online bardzo trudno jest pracować na podręczniku w wersji elektronicznej.
Ja zawsze zachęcam moich uczniów do zakupu podręcznika, ale najpierw chcę ich z nim zapoznać, dlatego dopóki go nie zakupią, pracowaliśmy na lekcjach PDF.
A uczniowie, którzy mieszkają poza Polską i nie mogą kupić swoich książek (zdarzają się tacy) świetnie pracowali na lekcjach PDF.
Usunięcie tych lekcji będzie teraz tylko zachęcać studentów do poszukiwań skanów z nielegalnych źródeł.
Czy taki był zamysł?
Zawadzka
Zawadzka
2020-11-28
14:19
Moi studenci również mają zakupione podręczniki (podobnie jak ja), a lekcje w PDF bardzo ułatwiały mi prowadzenie zajęć online w połączeniu z platformą ZOOM, która umożliwia anotowanie (komentowanie) ekranu. Sprawdzało się to świetnie. Studenci zawsze wiedzieli, w którym jesteśmy miejscu, bo widzieli na ekranie to samo, co u siebie w podręczniku. Podręcznik interaktywny też ma z pewnością swoje plusy, ale jest to nowość i dopiero muszę się zorientować, jak z nim pracować w moich warunkach. Zdjęcie lekcji PDF z platformy bez wcześniejszego uprzedzenia zaskoczyło mnie w niemiły sposób (na chwilę przed zajęciami). Może mogliby Państwo rozważyć ponowne, czasowe udostępnienie tych materiałów, np. do końca tego roku?
joannagierlik
2020-12-01
14:53
To jest naprawdę wielka szkoda, iż zdecydowali się Państwo usunąć opcję z PDF-ami. Moim zdaniem osoby pracujące zawodowo jako nauczyciele, zdają sobie sprawę z faktu, iż materiałów nie należy powielać i rozpowszechniać bez zgody wydawcy. W moim zawodzie mam z tym na codzień do czynienia, dlatego nie rozumiem, dlaczego opcja ta została nam zabrana, jak cukierek małemu dziecku.
Swoją drogą, jak już ktoś powyżej stwierdził, Państwa materiały są dość drogie - mało tego do wielu dodatkowych opcji należy wykupić dodatkowe kody - osobiście muszę co roku opłacać abonament nauczyciela. Do książki nauczyciela musiałam po jakimś czasie również zakupić dodatkowo książkę z grami, gdyż gry, które są polecane do omawianych rozdziałów, nagle przestały być dostępne. Także kolejna książka zakupiona , a co za tym idzie kolejny kod wykorzystany, który zapewne za parę miesięcy będę musiała odnowić i ponieść kolejne koszta. Bardzo mi przykro z tego powodu, gdyż jestem bardzo zadwolona z Państwa materiałów, długo szukałam odpowiednich podręczników dla moich uczniów, które wzbudzą zainteresowanie i będą ciekawsze niż te do tej pory przerabiane materiały, ale proszę postawić się na naszym miejscu - nauczycieli. Nie wszyscy mają dostęp do multimedii w swoich szkołach i forma PDF jest po prostu najwygodniejsza.
afutera
afutera
2020-12-02
09:56
Mnie również niemiło zaskoczyła ta zmiana. PDF jest dużo elastyczniejszy niż wersja podręcznika proponowana obecnie na platformie. Do problemów wskazanych przez przedmówców chciałabym dołożyć jeszcze ten: do tej pory mogłam nosić na tablecie elektroniczną wersję podręcznika nawet na zajęcia w tych firmach, w których nie mam dostępu do internetu - teraz będę miała do wyboru: dźwigać podręcznik papierowy albo obywać się bez dostępu do własnej kopii podczas lekcji.
anna_czerniawska
2020-12-04
00:02
No i super. Ja mam 80% waszych książek w szafie, studenci mają też legalne podręczniki, a ja będę musiała ściągać teraz piracką wersję złej jakości i to coś pokazywać na ekranie. Słabo to wygląda. Gdyby chociażby była możliwość zakupu podręcznika w wersji pdf, to jeszcze to rozumiem.
No to teraz nowa hurra, cóż.... :(
anna_czerniawska
2020-12-04
00:19
Ta wersja multimedialna jest oczywiście dobrym narzędziem na zajęciach, ale nie zawsze, nie dla każdego i nie w każdej sytuacji. Niestety jeszcze nie wymieniłam laptopu, z internetem bywa różnie i pewniej jednak się czułam z pdf. Szkoda że wcześniej nie wpadłam na pomysł, żeby wszystkie lekcje ściągnąć, no bo po co, jeżeli się ma dostęp. Szkoda
sarkamarinka
sarkamarinka
2020-12-04
11:30
Rozumiem Państwo, bo biznes jest biznesem, ale ja jako nauczycielka języka polskiego na Białorusi nie mogę każdemu z moich uczniów kupić podręczniki. Jak również moi uczniowie nie wszyscy mogą je zakupić. Skoro Państwo przyjęli taką decyzję, to nic na to nie poradzimy.
Krzysztof_7
Krzysztof_7
2020-12-06
09:25
Dzień dobry wszystkim! Doskonale rozumiem rozgoryczenie piszących tu osób - sam też byłem niemile zaskoczony wyłączeniem tej funkcji, ale ... rozumiem też autorów i właścicieli platformy. ;-) Każdy ma prawo do ochrony swych praw autorskich i swej własności intelektualnej. Jeśli dobrze zrozumiałem podczas webinariów, mamy prawo do udostępniania swym uczniom tych materiałów tak długo, jak długo mamy wykupiony abonament. Problem w tym, jak zachowają się potem nasi uczniowie, co zrobią z tymi materiałami - i tu chyba tkwi sedno sprawy. Ponosimy niejako konsekwencje niefrasobliwości naszych podopiecznych. Przedstawiony tu pomysł możliwości zakupu podręcznika w wersji pdf jest chyba niezłym rozwiązaniem. Serdecznie pozdrawiam.
weronika_kmak
2020-12-11
15:13
Chciałam Państwu coś napisać, ale nie wiem dlaczego mogę. Proszę zaprosić mnie do znajomych tutaj na portalu, albo napisać na maila weronika.kmak@gmail.com
Pozdrawiam serdecznie! ;)
damianmro
2020-12-15
20:17
Szanowni Państwo,
jednym z głównych powodów wykupienia przeze mnie rocznego dostępu do platformy e-polish był dostęp do PDF-ów Państwa podręczników, nie zawsze ucząc mamy dostęp do Internetu. Zaufało Państwu przecież tak wielu lektorów i bez żadnego ostrzeżenia ten jakże ważny element na platformie został usunięty! Doceniam duży wkład całego Zespołu Glossy w rozwój nauczania jpjo na świecie i dziękuję za rozwijanie przydatnych narzędzi dla lektorów, ale takie postępowanie nie jest w stosunku do nas w porządku. Wykupując dostęp do platformy nie wiem teraz tak naprawdę, czy nie kupuję kota w worku. Jestem zwyczajnie rozczarowany. Pozdrawiam.
Mariposa_22
Mariposa_22
2020-12-24
13:32
Problem polega na tym, że te elektroniczne wersje nie otwierają się w trybie online. Moi studenci czekają po 15 mnut na auktolizowanie strony i my tracimy czas!
Krzysztof_7
Krzysztof_7
2021-01-05
07:26
To chyba problem techniczny, bo u mnie podręcznik działa.
anna_czerniawska
2021-01-26
19:44
podejrzewam, że to jest kwestia związana z lokalizacją lektora.
u mnie nie ma ani lekcji, ani kluczy.
Na to drugie nie zwróciłam najpierw uwagi, gdyż zwykle nie mam potrzeby z nich korzystać, lecz brak kluczy też niemiło mnie ostatnio zaskoczył, gdy chciałam szybko sprawdzić, czy mam rację z jednym ćwiczeniem, a nie mogłam tego szybko zrobić. Na szczęście wsjp.pl i wujek Google nam pomogły, tylko straciliśmy te kilka minut.
Szkoda, niewygodna stała ta platforma :(
sryczkowska
sryczkowska
2021-01-28
09:48
Pani Anno,

dziękuję za przesłany post. Chciałabym dopytać o jakich lekcjach i kluczach Pani tu wspomina? Jeżeli lektor posiada ważny abonament to ma dostęp do lekcji online oraz do kluczy odpowiedzi (w ćwiczeniach) w ramach zasobów platformy. Może najlepiej jeśli skontaktuję się z Panią mailowo w celu ustalenia problemu, chciałabym pomóc.

Pozdrawiam serdecznie,
Sylwia Ryczkowska-Blasi
sylwia.ryczkowska-blasi@glossa.pl
Nauka polskiego Christian
Christian
Dresden (Niemcy)

Doskonały kurs do nauki języka polskiego. Jestem zaskoczony tak dużym bogactwem dostępnych ćwiczeń do każdego z poruszanych w kursie tematów. Dzięki temu nawet trudne tematy stają się jasne i moje umiejętności rozumienia i używania polskiego są na coraz wyższym poziomie.

more

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.