Forum e-polish.eu for teachers
Znajdź odpowiedzi na pytania związane z korzystaniem z e-polish.eu

Lekcje zarezerwowane za pomocą portalu vs Lekcje przeprowadzane poza portalem

mariak1984
mariak1984
2016-09-29
17:19
Lekcje zarezerwowane za pomocą portalu vs Lekcje przeprowadzane poza portalem
Dobry wieczór,
Od niedawna zarejestrowałam się na tym portalu jako lektorka i mam obecnie jednego studenta.
Podczas przygotowywania lekcji używam regularnie ćwiczeń z tej bazy danych, ale nie tworzę z nich lekcji. Głownie ze względu na ten komunikat w zakładce "Moje Lekcje": Nowy modul lekcji jest w fazie testowania. Zachęcamy do zapoznania się z nim lecz nie mozemy zagwarantować jego bezbłędnego funkcjonowania.
Moje pytanie brzmi: czy jest to obowiązkowe aby tworzyć te lekcje online i "podłączać" je pod konkretne terminy z konkretną grupą/studentem? Czy jest to obowiązkowe, aby nauczyciel i uczeń (bądź grupa) byli zalogowani do portalu podczas lekcji? Czy lekcje mogą po prostu odbywać się z pomocą Skype'a i wygenerowanego pliku pdf bez potrzeby podpinania lekcji przygotowanej na portalu?

Mam nadzieję, że udało mi się przekazać w miarę prosty sposób o co chciałam zapytać.
Serdecznie dziękuję za pomoc i proszę dać znać, jeśli moje pytania są niejasne.
Pozdrawiam
afutera
afutera
2016-09-30
14:16
Nie reprezentuję portalu, ale z mojego doświadczenia wynika, że jeśli student i nauczyciel nie klikną "rozpoczęcia lekcji", która wcześniej była przygotowana, to system nie liczy ich do doświadczenia lektora ani nie odejmuje ich od puli opłaconych-niewykorzystanych z konta studenta - czyli po prostu nie widzi, że lekcja się odbyła.

Natomiast z modułu "Moje lekcje" (tego w fazie testowania) wcale nie korzystam - lekcje projektuję przy użyciu modułu "moje testy --> do przygotowania".

Mam nadzieję, że cokolwiek pomogłam :)
mariak1984
mariak1984
2016-09-30
20:08
Bardzo dziękuję za Pani pomoc.
Mam dodatkowe pytanie. Gdzie na portalu (w której zakładce) znajduje się ten przycisk z "rozpoczęciem lekcji"? Tutaj mam na myśli widok lektora oraz studenta, ponieważ Pani wspomniała, że i student i nauczyciel muszą kliknąć ten przycisk.
Czy konieczne jest podłączenie za każdym razem innego testu/lekcji do lekcji prowadzonej w innym terminie?
Z góry dziękuję za dodatkowe wyjaśnienia!
Pozdrawiam :)
afutera
afutera
2016-10-01
06:09
Ten przycisk pojawia się pod "moje konto--> ważne informacje" oraz, jeśli dobrze pamiętam, pod "lekcje online - gotowe lekcje" dopiero przed samym umówionym terminem, nie wiem ile dokładnie wcześniej, ale chyba ok. 30 minut przed. To jest taki zielony trójkąt, podobny do przycisku "play" na magnetofonach.

Nie wiem dokładnie, gdzie to się pojawia u studenta, ale zapewne, gdzieś, gdzie się trafia zaraz po zalogowaniu.

I tak - każdej umówionej jednostce musi odpowiadać jedna przygotowana lekcja, ale można kopiować zawartość między lekcjami - ja np. mając lekcje 2x50 min jedna po drugiej z tym samym uczniem kopiuję zawartość lekcji zaplanowanej np. na 8:00 do lekcji zaplanowanej na 9:00 i w połowie przełączamy się między tymi lekcjami. Ważne, żeby w takiej sytuacji obie te lekcje "uruchomić" ze swoim kursantem, chociaż na chwilę, inaczej system policzy tylko jedną.

afutera
afutera
2016-10-01
06:10
Oj, nie mogę edytować tamtego posta... powinno być: pod "start"->"ważne informacje"
mariak1984
mariak1984
2016-10-01
12:29
Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc. Juz powoli zaczynam ogarniać ten portal...
mluksza
mluksza
2016-10-03
20:39
Szanowne Panie,

Postaram się szybko wyjaśnić brakujące informacje.

Zarówno Student jak i Lektor muszą być zalogowani na platformę podczas lekcji online. Program Skype jest narzędziem niezwykle pomocnym w tym procesie dydaktycznym i zachęcamy by włączyć go na stałe do pracy ze Studentem (komunikacja werbalna i możliwość wizualnej). Można oczywiście wypróbować inne programy do komunikacji online.

Lekcję uruchamia Lektor - przyciskiem obrazującym "start" - strzałkę. U Studenta Lekcja startuje automatycznie po rozpoczęciu jej przez Lektora. Jeśli z jakiś powodów Student musiałby odwołać umówioną wcześniej lekcję, może to zrobić w czasie określonym prze Lektora. Ustawienia tego szczegółu można wykonać w opcjach: lekcje online > dostępność > dział 'Preferencje', ostatnia zmienna: Zezwalaj na anulowanie zajęć przez studenta na:....

Gdyby pojawiły się jakieś wątpliwości - zapraszam do zadawania pytań.

Pozdrawiam,
Milena Łuksza
help@e-polish.eu

P.S. Bardzo dziękuję za szybką reakcję i pomoc w wyjaśnieniu zagadnienia.

Nauka polskiego Christian
Christian
Dresden (Niemcy)

Doskonały kurs do nauki języka polskiego. Jestem zaskoczony tak dużym bogactwem dostępnych ćwiczeń do każdego z poruszanych w kursie tematów. Dzięki temu nawet trudne tematy stają się jasne i moje umiejętności rozumienia i używania polskiego są na coraz wyższym poziomie.

more

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.