Forum e-polish.eu for teachers
Znajdź odpowiedzi na pytania związane z korzystaniem z e-polish.eu

Plan pracy, program pracy

Klaudia2020
2020-05-20
20:52
Plan pracy, program pracy
Dobry wieczór,
czy są dostępne plany pracy lub rozkład materiału do podręcznika ,,Kpk junior". Od kilku lat prowadzę zajęcia na podstawie książki i ćwiczeń. Chciałabym się upewnić, jak autorki rozpisały plan pracy. ,:) Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
KK
sryczkowska
sryczkowska
2020-05-25
10:28
Pani Klaudio,

dziękuję za wiadomość. Podręcznik POLSKI krok po kroku część 1 składa się z 26 lekcji i przewidywany jest na 160 -180 godzin lekcyjnych*

lekcje 1-20 - poziom A1
lekcje 21-26 – poziom A2

Podręcznik POLSKI krok po kroku część 2 składa się z 23 lekcji i przewidywany jest na 160 -180 godzin lekcyjnych*

lekcje 1-13 - poziom A2
lekcje 14-23 – poziom B1 (do kontynuacji – z zaznaczeniem, że cała gramatyka z poziomu B1 zawarta jest w tych 10 rozdziałach)

* W podstawowej wersji materiał z obu podręczników można zrealizować w ciągu 160 godzin, jednak chcąc w pełni wykorzystać możliwości naszej serii (Zeszyt ćwiczeń, rozbudowane materiały z platformy e-polish.eu, propozycje z książki nauczyciela, testy oraz „Gry i zabawy językowe”) warto rozłożyć go na 180 godzin. Należy uwzględnić, że w innym tempie realizuje się materiał na kursach intensywnych (15 - 20 godzin tygodniowo), inaczej zaś na kursie, który obejmuje tylko jedno, dwa spotkania w tygodniu.

W zależności od materiału gramatycznego i leksykalnego zawartego w danym rozdziale czas realizowania jednej jednostki waha się między 5 a 8 godzinami. Podręcznik jest tak napisany, że pewne elementy można traktować wybiórczo i przerabiać tylko w lepszych czy ambitniejszych grupach, natomiast w słabszych ograniczać się do podstawowego zakresu słownictwa.

Jeśli bierze się pod uwagę zagadnienia gramatyczne, to poziom A2 zaczyna się od rozdziału 23 podręcznika POLSKI krok po kroku 1, ale można przyjąć, że już lekcja 20 bardzo rozbudowana pod względem leksyki i wymagających konstrukcji wpisuje się w ten poziom. Natomiast w drugiej części podręcznika - POLSKI krok po kroku 2 - zawarta jest kontynuacja poziomu A2 oraz poziom B1, który zaczyna się w zasadzie od lekcji 14.

Pozdrawiam,
Sylwia Ryczkowska-Blasi
madziam
2020-10-19
15:27
Natomiast w szkole, w której ja uczę polskiego poziom A1 to lekcje od 1 do 22 z podręcznika Polski Krok Po Kroku1 i jest on przewidziany na 50 godzin lekcyjnych. Jeżeli chodzi o poziom A2 to jest to dokończenie pierwszej części Polski Krok Po Kroku plus druga część Polski Krok Po Kroku z pominięciem kilku jednostek lekcyjnych. Także tempo jest totalnie zabójcze. Można? Jakoś dajemy radę, ale jest czasami ciężko
Nauka polskiego Christian
Christian
Dresden (Niemcy)

Doskonały kurs do nauki języka polskiego. Jestem zaskoczony tak dużym bogactwem dostępnych ćwiczeń do każdego z poruszanych w kursie tematów. Dzięki temu nawet trudne tematy stają się jasne i moje umiejętności rozumienia i używania polskiego są na coraz wyższym poziomie.

more

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.