Forum e-polish.eu for teachers
Znajdź odpowiedzi na pytania związane z korzystaniem z e-polish.eu

Problem z odtwarzaniem nagrań

daria.lewicka
daria.lewicka
2020-11-27
11:50
Problem z odtwarzaniem nagrań
Dzień dobry!
Moja uczennica używa tabletu iPad i nagrania do ćwiczeń są odtwarzane u niej nie do końca, często do połowy. I może je odtworzyć tylko jednokrotnie. Również, jeśli wysyłam do niej linki na te nagrania - to samo.
Podobny problem miewa czasami inna uczennica, używająca laptopu Apple. Inni uczniowie (w tym używający podobnych narzędzi) takich problemów nie mają. Czy mogę prosić o radę? Dziękuję.
sryczkowska
2020-12-03
10:47
Pani Dario,

dziękuję za przesłane zapytanie. Bardzo ważne jest, aby poprosić studentów o sprawdzenie sprzętu pod kątem wymagań technicznych:

Użytkowanie platformy e-polish.eu - wymagania techniczne:
* stabilny, szerokopasmowy dostęp do internetu (1Mbps lub lepszy),
* przeglądarka: Chrome 55 lub nowsza, Mozilla Firefox 50 lub nowsza, Opera 44 lub nowsza
* preferowany dostęp z komputera stacjonarnego lub laptopa raczej niż z tabletu czy telefonu komórkowego

Jeśli chodzi o naszą wirtualną salę (lekcje online) - uwagi techniczne:
* student powinien mieć słuchawki i mikrofon (brak słuchawek powoduje pogłos i nauczyciel może być zmuszony do wyłączenia studenta, który będzie pracował bez słuchawek.
* należy zamknąć program Skype oraz inne programy, które mogą blokować wykorzystanie kamery lub mikrofonu
* zbyt dużo otwartych kart przeglądarki (równocześnie wiele programów otwartych) obciąża mocno komputer i może mieć problemy z przetwarzaniem danych
* student sam może dokonać weryfikacji swojego sprzętu pod kątem wymagań technicznych. Na koncie studenta (wkrótce także u lektora) w zakładce ''lekcje online'' jest ikonka w prawym górnym rogu. Po kliknięciu otworzy się okienko ''Tester połączenia''. Cały proces polega na upewnieniu się, że komputer lub urządzenie mobilne jest odpowiednio skonfigurowane, aby działało poprawnie.

Jeżeli Pani studenci mają jakieś problemy lub zapytania to proszę zaproponować im kontakt z nami pod adresem help@e-polish.eu, chętnie pomożemy.

Pozdrawiam serdecznie,
Sylwia Ryczkowska-Blasi
Satoshi w szkole języka polskiego
Satoshi
Nagasaki (Japonia)

Jestem zaskoczony możliwościami, jakie daje ten kurs. Uczyłem się przy pomocy programów komputerowych angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego i nie spodziewałbym się, iż powstanie program do nauki języka polskiego w wielu kwestiach przewyższający tamte programy. Choć uczę się dopiero od miesiąca jestem pewny, że wkrótce będę mówił po polsku!

more

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.