Forum e-polish.eu for teachers
Znajdź odpowiedzi na pytania związane z korzystaniem z e-polish.eu

Punktacja części pisemnej testów.

richy_rich
2023-09-22
12:46
Punktacja części pisemnej testów.
Dzień dobry,

Mam pytanie.

Ile punktów należy odejmować za takie błędy:
leksykalny
stylistyczny
ortograficzny
interpunkcyjny
składniowy

Przynajmniej w części pisemnej testu?

Pozdrawiam
Piotr
monika_p
monika_p
2023-09-22
15:01
Dobry!
Dużo zależy od poziomu - jeśli błąd nie jest z poziomu, który kursant powinien mieć opanowany, podkreślam i piszę / mówię, jak powinno być z magicznym grepsem "luz, to jeszcze będziemy robić, ale trochę później".
Przy liczeniu punktów (choć akurat tego nie robię, jak nie muszę) warto się zastanowić, ile student mógłby zrobić w tym słowie błędów i odejmować proporcjonalnie czy to połowę punktu, czy 1/3. Jeśli literówka nie wpływa na sens słowa, to podkreślić i nie liczyć - przynajmniej do poziomu b2.
Na egzaminach certyfikatowych różne typy błędów podkreśla się różnymi kolorkami. Jest z tym ciut roboty, ale pozwala i nauczycielowi, i studentowi ocenić, czy to może gramatyka czy leksyka jest jego największym problemem.
No i najważniejsze, choć pewnie wiadome. Warto podkreślać tylko tę część wyrazu, w której jest błąd. Powodzenia!
Polish lessons wg Elisabeth
Elisabeth
London (Wielka Brytania)

Gratuluję – świetnie zrealizowanego portalu! Bardzo podoba mi się sposób wprowadzania materiału i to wyłącznie przy użyciu języka polskiego. Na początku myślałam, że bez użycia angielskiego niczego się nie nauczę, ale to faktycznie działa! Oczywiście korzystam z komentarzy gramatycznych po angielsku, ale to raczej dla upewnienia się, czy wszystko dobrze rozumiem. Dialogów, nagrań oraz ćwiczeń opcjonalnych jest tak dużo, iż nie sposób czegoś nie zrozumieć.

more

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.