Polish language methodology forum
Specialized methodology forum for teachers of Polish as a foreign language.

Aplikacja do tworzenia interaktywnego domino językowego

adakratiuk
adakratiuk
2020-04-02
13:11
Aplikacja do tworzenia interaktywnego domino językowego
Hej, kiedyś na jakimś webinarium widziałam szereg fajnych narzędzi do ćwiczeń słownictwa online, takich jak np. koło fortuny, gdzie można było wpisywać swoje wyrazy a potem uczeń "kręci" i wybiera słowo, z którym ma dalej wykonać jakieś zadanie. Zastanawiam się, czy może ktoś z was zna takie narzędzie do tworzenia domino? Gdzie nauczyciel może wpisać słowa, które losowo ułożą się na domino a uczeń będzie je sam łączył na swoim komputerze? Trochę to zawiłe tłumaczenie, ale może ktoś ma jakiś pomysł o co mi chodzi i gdzie mogę takie cudo znaleźć? :) Lub inne ciekawe narzędzia?
asokolowska
asokolowska
2020-04-08
12:27
Akurat domina nie mamy, ale mamy krzyżówki, wyszukiwanie słów - to tylko dwa z kilkunastu typów ćwiczeń, które może Pani stworzyć na platformie e-polish.eu
A oddzielną sprawa są gry planszowe, które może Pani wykorzystać na lekcjach onlline.

Pozdrawiam,
Beata Subczak
admin
Polish lessons wg Elisabeth
Elisabeth
London (Wielka Brytania)

Gratuluję – świetnie zrealizowanego portalu! Bardzo podoba mi się sposób wprowadzania materiału i to wyłącznie przy użyciu języka polskiego. Na początku myślałam, że bez użycia angielskiego niczego się nie nauczę, ale to faktycznie działa! Oczywiście korzystam z komentarzy gramatycznych po angielsku, ale to raczej dla upewnienia się, czy wszystko dobrze rozumiem. Dialogów, nagrań oraz ćwiczeń opcjonalnych jest tak dużo, iż nie sposób czegoś nie zrozumieć.

more

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 429 40 51.
×
We are available online

Due to the COVID-19 outbreak, GLOSSA office will be closed until further notice. All Polish courses will run in online mode via e-polish.eu platform.

Our advisors will be at your service via e-mail or phone (bookstore +48 503 453 200, Polish courses +48 690 599 520, e-polish.eu +48 505 356 332) Monday to Friday, from 8:30 am to 4:30 pm. 

We apologize for any inconvenience and thank you for understanding.