Polish language methodology forum
Specialized methodology forum for teachers of Polish as a foreign language.

materiały do nauki języka polskiego dla dzieci

mg
2010-09-15
13:19
materiały do nauki języka polskiego dla dzieci
witam,czy moze ktos polecic materiały do nauki jeyzka polskiego dla dzieci obcokrajowców? Z gory dziekuje Magda
Dorota
2010-09-18
22:00
Niestety obawiam się, że w tym zakresie nie ma niczego dobrego na rynku. Jest kilka pozycji, ale wszystkie są malo atrakcyjne i daleko im do nowoczesnych materialow jakie są dostępne do angielskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego. Dlatego też osobiście dla dzieci (choć b. rzadko je uczę) kompiluję materialy z różnych podręczników dla doroslych i oczywiście sama piszę mnóstwo ćwiczeń. Ostatnio zakupilam bardzo fajnie wydaną książkę "Polski, krok po kroku" - nie jest ona dla dzieci, ale myślę że sporo można z niej wykorzystać na zajęciach - bardzo kolorowa i przejrzysta wiedza, choć oczywiście metodyka nauczania tam wykorzystana jest z myślą o doroslych.
tomek
tomek
2010-10-08
22:11
Zgadzam się z Dorotą, pozycje dostępne na rynku nie są specjalnie godne polecenia. A o książce Polski, krok po kroku też już slyszalem, a nawet ją zamówilem bo z informacji na ich stronie przedstawia się bardzo zachęcająco.
nia_ja
2010-10-21
17:33
Niedawno pojawiła się fajna książka - "Bawimy się w polski" stworzona z myślą o dzieciakach uczących się polskiego. Autorzy zapowiadają serię podręczników, ale na razie dostępna tylko pierwsza część dla początkujących. Właśnie dziś dostałam paczkę z Polski.
stasiab
2010-12-04
01:04
Pare miesiecy temu bylam na konferencji, ktora prowadzila dr Liliana Madelska. przywiozla ze sobe ksiazke 'Posluchaj jak mowie', ktora przeznaczona jest do nauki j pol dzieci urodzonych poza granicami Polski jak i obcokrajowcow. Kladzie ona duzy nacisk na fonetyke - Kasia-kasza itp.
Polecam. Sama zamowilam i bede probowac na swoich dzieciach
cordec81
cordec81
2014-08-28
12:41
Ja zakupiłem dla mojego 10-letniego ucznia „Bawimy się w polski 1". Wygląda nieźle, ale zobaczymy w praktyce.
Niestety z serii chyba nici, bo nie dotarłem do żadnych informacji, aby trwały prace nad kolejną częścią.
Chętnie przyjrzałbym się jeszcze „Posłuchaj, jak mówię". Czy ktoś może już coś napisać na temat tej publikacji? Czy ćwiczenia tam zawarte dotyczą wyłącznie fonetyki?
nettle
2014-11-27
03:07
Ostatnio trafiłam na stronę http://www.yummy.pl/ Jest to strona w 4 wersjach językowych: polskiej, niemieckiej, francuskiej i angielskiej i zawiera mnówsto interaktywnych gier. Niektóre gry maja niewiele wspólnego z językiem, a więcej z logicznym myśleniem, itp. Jednak większość gier na pewno przyda i spodoba się dzieciom uczącym się polskiego. Gorąco polecam!
opinia o kursie języka polskiego Ben
Ben
Huston (USA)

Zdecydowałem się uczyć polskiego przy pomocy e-polish.eu nie bez wątpliwości. Teraz jednak – po dwóch miesiącach nauki – przyznaję była to dobra decyzja. Mając ograniczony czas na naukę program ten daje mi pełną elastyczność. Polecam wszystkim zainteresowanym językiem polskim!

more

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.