Forum e-polish.eu for teachers
Znajdź odpowiedzi na pytania związane z korzystaniem z e-polish.eu

individual access code

sonjastraathof
2019-03-07
11:06
individual access code
Czesc!
I just received my four books (krok po kroku polski 1 & 2 teacher & practice books) and inside I found a leaflet with an individual acces code.
But because I already had an account for buying the studybooks, I can't seem to find where to put the personal activation code?
Will this give me extra online study material (like audio assignments)?

Thanks!
Regards,
Sonja
sryczkowska
2019-03-08
09:37
Dear Sonja,

thank you for your message. Do not worry, I am here to help you. After login in to your account on the platform, in the upper right corner there is a padlock. This is where we put the code from the books .After that you receive access to the book, electronic version of the book, e-coursebook (basic online course) for unlimited time.

Of course, you can listen to the audio on the platform. All you need is to put the exercise's ID number to the searcher located in the corner on the left top panel (after opening the online course) or to the searcher located on the top panel on home page.

I hope it is clear, but if you have additional questions, please contact me.

Best regards,
Sylwia Ryczkowska-Blasi
Antonio w szkole języka polskiego
Antonio
Bruksela (Belgia)

Próbowałem uczyć się kilku języków online, ale szybko się zniechęcałem, bo albo kurs był za bardzo komunikacyjny, albo też za bardzo ‘tradycyjny’. Polskiego nie miałem możliwości uczyć się inaczej jak tylko online, więc bez przekonania, ale zarejestrowałem się na kurs na e-polish.eu. Ku mojemu zdziwieniu, tutaj po raz pierwszy spotykam się z kursem, gdzie metodzie komunikacyjnej towarzyszy rzetelny komentarz gramatyczny. Na początku kursu sięgałem do niego dość często, teraz przekonałem się że materiał jest tak fantastycznie przygotowany, iż jest to zbędne. Faktycznie uczę się teraz czysto komunikacyjnie!

more

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.