Forum e-polish.eu dla nauczycieli
Znajdź odpowiedzi na pytania związane z korzystaniem z e-polish.eu

individual access code

sonjastraathof
2019-03-07
11:06
individual access code
Czesc!
I just received my four books (krok po kroku polski 1 & 2 teacher & practice books) and inside I found a leaflet with an individual acces code.
But because I already had an account for buying the studybooks, I can't seem to find where to put the personal activation code?
Will this give me extra online study material (like audio assignments)?

Thanks!
Regards,
Sonja
sryczkowska
2019-03-08
09:37
Dear Sonja,

thank you for your message. Do not worry, I am here to help you. After login in to your account on the platform, in the upper right corner there is a padlock. This is where we put the code from the books .After that you receive access to the book, electronic version of the book, e-coursebook (basic online course) for unlimited time.

Of course, you can listen to the audio on the platform. All you need is to put the exercise's ID number to the searcher located in the corner on the left top panel (after opening the online course) or to the searcher located on the top panel on home page.

I hope it is clear, but if you have additional questions, please contact me.

Best regards,
Sylwia Ryczkowska-Blasi
Nauka polskiego Christian
Christian
Dresden (Niemcy)

Doskonały kurs do nauki języka polskiego. Jestem zaskoczony tak dużym bogactwem dostępnych ćwiczeń do każdego z poruszanych w kursie tematów. Dzięki temu nawet trudne tematy stają się jasne i moje umiejętności rozumienia i używania polskiego są na coraz wyższym poziomie.

więcej

Masz pytania? Wypełnij formularz lub zadzwoń +48 12 429 40 51.
×
Pracujemy zdalnie

W związku z obecnym zagrożeniem epidemiologicznym, biuro i szkoła GLOSSA aż do odwołania będzie pracować wyłącznie w trybie zdalnym. Wszystkie kursy polskiego będą prowadzone online za pośrednictwem platformy e-polish.eu.

Kontakt z doradcami będzie możliwy wyłącznie drogą elektroniczną (e-mail) lub telefonicznie (księgarnia 503 453 200, kursy polskiego 690 599 520, e-polish.eu 505 356 332)  od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 16:30.

Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.