Kurs języka polskiego dla obcokrajowców A2/B1

POLSKI krok po kroku 2
Kurs języka polskiego na poziomie A2/B1

Jeśli znasz już polski w stopniu średniozaawansowanym wybierz kurs „POLSKI krok po kroku 2”. Na początku zaczniesz od powtórzenia i usystematyzowania najważniejszych zagadnień gramatycznych i leksykalnych, które poznałeś na wcześniejszych etapach nauki polskiego. Pierwsze dwie lekcje być może wydadzą Ci się proste, lecz wiemy jak ważne jest, aby wyeliminować wszelkie błędy i braki przed wprowadzaniem nowych tematów.

W kolejnych lekcjach będziemy w praktycznym kontekście komunikacyjnym wprowadzać bardziej złożone zagadnienia gramatyczne. Poznasz także bardzo szeroki zakres słownictwa, tak aby Twój polski brzmiał zupełnie naturalnie. Liczne dialogi i teksty (także autentyczne) przybliżą Ci historię Polski, jej tradycje i zwyczaje. Z każdą lekcją będziesz czuł, że potrafisz porozumiewać się i dyskutować na liczne tematy coraz płynniej i bardziej spontanicznie.

Jak będziesz się uczyć?

W czasie całego kursu język polski będzie jedynym językiem, który będziesz słyszeć, i którego będziesz używać. Patrząc na obrazki i ilustracje oraz słuchając dialogów będziesz uczyć się języka w naturalny sposób – podobnie jak dziecko przyswajające język poprzez słuchanie i obserwację otaczającego je świata. Nowe słowa, wyrażenie i struktury gramatyczne będziesz poznawać w ich naturalnym kontekście i w starannie zaplanowanej kolejności. Dlatego nie tylko coraz sprawniej będziesz rozumieć i mówić po polsku, lecz równocześnie będziesz myśleć w tym języku.

Jeśli jednak preferujesz naukę ze słownikiem i tłumaczeniem zasad gramatyki, to również kurs dla Ciebie! Zawsze możesz skorzystać ze słownika multimedialnego oraz opcjonalnych komentarzy w Twoim języku i mnóstwa ćwiczeń gramatycznych.

Czego sie nauczysz?

Gdy zakończysz kurs będziesz potrafił:

  • porozumiewać się w szerokim zakresie sytuacji komunikacyjnych
  • prowadzić płynną rozmowę z rodzimym użytkownikiem języka polskiego
  • tworzyć spójne wypowiedzi ustne i pisemne na znane lub interesujące Cię tematy
  • opisywać doświadczenia, zdarzenia, a także plany i marzenia
  • uzasadnić i wyjaśnić swoje opinie i zamierzenia

Fabularna formuła kursu

Mami, Angela, Uwe, Tom i Javier przyjechali do Krakowa z różnych zakątków świata, aby uczyć się polskiego. Każdy z nich z innego powodu podejmuje naukę, ale wszyscy dzielnie radzą sobie z językiem i nową sytuacją. Wspólnie spędzony czas - nauka, zabawa, bliższe i dalsze wyjazdy, wspieranie się w trudnych momentach stają się zaczątkiem ich przyjaźni.

Przygody bohaterów i fabularna formuła kursu nie pozwolą Ci się oderwać od nauki. Sam nie zauważysz, jak zaczniesz płynnie posługiwać się językiem polskim!

Poziom kursu

Kurs realizuje zagadnienia leksykalne i gramatyczne przewidziane dla poziomów A2/B1.

Treść kursu

Kurs obejmuje 23 lekcje. W zależności od studenta nauka trwa od 120 do 180 godzin.

Czas trwania kursu

Kurs self-study dostępny jest przez 12 miesięcy na platformie e-polish.eu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? sprawdź

Polish lessons wg Elisabeth
Elisabeth
London (Wielka Brytania)

Gratuluję – świetnie zrealizowanego portalu! Bardzo podoba mi się sposób wprowadzania materiału i to wyłącznie przy użyciu języka polskiego. Na początku myślałam, że bez użycia angielskiego niczego się nie nauczę, ale to faktycznie działa! Oczywiście korzystam z komentarzy gramatycznych po angielsku, ale to raczej dla upewnienia się, czy wszystko dobrze rozumiem. Dialogów, nagrań oraz ćwiczeń opcjonalnych jest tak dużo, iż nie sposób czegoś nie zrozumieć.

więcej

Masz pytania? Wypełnij formularz lub zadzwoń +48 12 352-12-09.