Kurs języka polskiego dla obcokrajowców A2/B1

POLSKI krok po kroku 2
Kurs języka polskiego na poziomie A2/B1

Jeśli znasz już polski w stopniu średniozaawansowanym wybierz kurs „POLSKI krok po kroku 2”. Na początku zaczniesz od powtórzenia i usystematyzowania najważniejszych zagadnień gramatycznych i leksykalnych, które poznałeś na wcześniejszych etapach nauki polskiego. Pierwsze dwie lekcje być może wydadzą Ci się proste, lecz wiemy jak ważne jest, aby wyeliminować wszelkie błędy i braki przed wprowadzaniem nowych tematów.

W kolejnych lekcjach będziemy w praktycznym kontekście komunikacyjnym wprowadzać bardziej złożone zagadnienia gramatyczne. Poznasz także bardzo szeroki zakres słownictwa, tak aby Twój polski brzmiał zupełnie naturalnie. Liczne dialogi i teksty (także autentyczne) przybliżą Ci historię Polski, jej tradycje i zwyczaje. Z każdą lekcją będziesz czuł, że potrafisz porozumiewać się i dyskutować na liczne tematy coraz płynniej i bardziej spontanicznie.

Jak będziesz się uczyć?

W czasie całego kursu język polski będzie jedynym językiem, który będziesz słyszeć, i którego będziesz używać. Patrząc na obrazki i ilustracje oraz słuchając dialogów będziesz uczyć się języka w naturalny sposób – podobnie jak dziecko przyswajające język poprzez słuchanie i obserwację otaczającego je świata. Nowe słowa, wyrażenie i struktury gramatyczne będziesz poznawać w ich naturalnym kontekście i w starannie zaplanowanej kolejności. Dlatego nie tylko coraz sprawniej będziesz rozumieć i mówić po polsku, lecz równocześnie będziesz myśleć w tym języku.

Jeśli jednak preferujesz naukę ze słownikiem i tłumaczeniem zasad gramatyki, to również kurs dla Ciebie! Zawsze możesz skorzystać ze słownika multimedialnego oraz opcjonalnych komentarzy w Twoim języku i mnóstwa ćwiczeń gramatycznych.

Czego sie nauczysz?

Gdy zakończysz kurs będziesz potrafił:

  • porozumiewać się w szerokim zakresie sytuacji komunikacyjnych
  • prowadzić płynną rozmowę z rodzimym użytkownikiem języka polskiego
  • tworzyć spójne wypowiedzi ustne i pisemne na znane lub interesujące Cię tematy
  • opisywać doświadczenia, zdarzenia, a także plany i marzenia
  • uzasadnić i wyjaśnić swoje opinie i zamierzenia

Fabularna formuła kursu

Mami, Angela, Uwe, Tom i Javier przyjechali do Krakowa z różnych zakątków świata, aby uczyć się polskiego. Każdy z nich z innego powodu podejmuje naukę, ale wszyscy dzielnie radzą sobie z językiem i nową sytuacją. Wspólnie spędzony czas - nauka, zabawa, bliższe i dalsze wyjazdy, wspieranie się w trudnych momentach stają się zaczątkiem ich przyjaźni.

Przygody bohaterów i fabularna formuła kursu nie pozwolą Ci się oderwać od nauki. Sam nie zauważysz, jak zaczniesz płynnie posługiwać się językiem polskim!

Poziom kursu

Kurs realizuje zagadnienia leksykalne i gramatyczne przewidziane dla poziomów A2/B1.

Treść kursu

Kurs obejmuje 23 lekcje. W zależności od studenta nauka trwa od 120 do 180 godzin.

Chcesz dowiedzieć się więcej? sprawdź

Nauka polskiego Rosa
Rosa
Barcelona (Hiszpania)

To rzeczywiście działa! Świetna jest także konwencja kursu - coraz bardziej wciągam się w akcję i zaprzyjaźniam z bohaterami, a przy okazji wydaje mi się, że coraz lepiej rozumiem i mówię po polsku. Mój nauczyciel polskiego także jest zaskoczony moimi postępami ;-)

więcej

Masz pytania? Wypełnij formularz lub zadzwoń +48 12 352-12-09.