Polish language methodology forum
Specialized methodology forum for teachers of Polish as a foreign language.

Czytanki na A1

afutera
afutera
2015-06-23
11:03
Czytanki na A1
Witajcie,

czy ktoś z Was wie może, czy da się zdobyć krótkie (ok. 200 słów) teksty do samodzielnego czytania po polsku, a jesli tak, to skąd? Czy ktoś spotkał się z jakimiś naszymi odpowiednikami Penguin Readers?

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam
- Agnieszka
sieczka.d
sieczka.d
2015-07-03
07:33
Też szukałam i szukam takich tekstów i przymierzam się do napisania czegoś takiego dla swoich studentów. Luka rzeczywiście jest!
Znalazłam kiedyś dość łatwe teksty wydane w 1996 roku przez Uniwersytet Łódzki jako skrypt dla słuchaczy Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców ("Przygody Krystyny, Pawła i Reksa). Są już przestarzałe, ale niektóre z nich wykorzystuję. Mogę Pani wysłać e-mailem, jeśli napisze mi Pani swój adres w komentarzu.

Pozdrawiam
Dorota
afutera
afutera
2015-07-03
07:54
Dziękuję za odpowiedź!

Tytuł brzmi jak coś pisanego przede wszystkim z myślą o dzieciach, ale poproszę, mój email to polski.futera@gmail.com.
Znalazłam jeszcze serię adaptacji "Czytaj po polsku" z Uniwersytetu Śląskiego, ale tam dla najniższego poziomu jest tylko "Kamizelka" i "Z legend dawnego Egiptu" - teksty klasyczne, ładne i z Przesłaniem, ale coś mi mówi, że zbyt depresyjne, żeby miały zachęcić do dalszych samodzielnych lektur.
bulkovo
bulkovo
2015-07-04
22:36
Nie wiem, na ile to będzie korzystne na określonym przez Panią poziomie, ale trafiłam kiedyś na taką stronę z lekturami i była dla mnie pomocna http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/sienkiewicz-za-chlebem/
jotka7
2015-12-09
15:49
Witam!
Polecam książkę z tekstami do czytania i ćwiczeniami do tekstu:
Anna Seretny, Kto czyta - nie błądzi, wyd. Universitas Kraków 2014.
Są tam artkuły dla różnych poziomów nauczania. Poradzili sobie z nią uczniowie na poziomie A1/A2.
jotka7
2016-01-27
13:58
Witam!
Do czytania polecam również polski elementarz utrwalający czytanie sylabami:
Nosowska Dorota, Elementarz, Wydawca P.H.W. "Arystoteles" Sp. J. Marek Matusiak, Warszawa 2014. Tam są m.in. wiersze Jana Brzechwy (np. "Skarżypyta"), Marii Konopnickiej (np. "Stefek Burczymucha") czy Juliana Tuwima (np. "Okulary").
opinia o kursie języka polskiego Ben
Ben
Huston (USA)

Zdecydowałem się uczyć polskiego przy pomocy e-polish.eu nie bez wątpliwości. Teraz jednak – po dwóch miesiącach nauki – przyznaję była to dobra decyzja. Mając ograniczony czas na naukę program ten daje mi pełną elastyczność. Polecam wszystkim zainteresowanym językiem polskim!

more

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.