Forum e-polish.eu for teachers
Znajdź odpowiedzi na pytania związane z korzystaniem z e-polish.eu

Jak utworzyć grupę i dodać studenta

LEONE106
LEONE106
2020-04-27
16:03
Jak utworzyć grupę i dodać studenta
Witam, zakupiłam dwa komplety podręczników do nauki języka polskiego plus wszystkie pomoce dydaktyczne z waszego katalogu - mam problem nie potrafię dodać moich studentów i utworzyć grupy.
Pozdrawiam serdecznie
Monika
sryczkowska
sryczkowska
2020-04-29
10:01
Pani Moniko,

dziękuję za zapytanie. Jeżeli chodzi o zadawanie testów/prac domowych online to platforma e-polish.eu umożliwia tę opcję lektorowi w ramach abonamentu - więc nie jest to dodatkowo płatne. Ważne aby zarówno lektor jak i student, z którym chcemy pracować, mieli konto na platformie. Rejestracja dla studenta jest bezpłatna - nie pociąga ona za sobą konieczności zakupu usług lub produktów. Student nie musi też dodatkowo płacić za możliwość otrzymywania testów/prac domowych online.

Aby zadawać studentom testy/prace domowe w formie elektronicznej, wcześniej lektor powinien utworzyć grupę i ''zaprosić'' do niej swoich studentów. Każdy student musi zaakceptować zaproszenie do grupy. Po akceptacji, lektor może już zacząć wysyłanie testów/zadań online (lektor zadaje je na platformie a studenci otrzymują wiadomość e-mail z linkiem do ćwiczeń). Student wykonując zadania, od razu widzi wynik swojej pracy (nie dotyczy to zadań otwartych, które musi sprawdzić lektor). Podobnie lektor - otrzymuje wyniki pracy studenta, ma także podgląd do szczegółowych odpowiedzi.

testy/zadania domowe online w skrócie:
1. lektor korzysta z tej opcji w ramach abonamentu
2. student korzysta z tej opcji bezpłatnie w ramach tego, że posiada konto na platformie
3. lektor tworzy na platformie wirtualną grupę dla studenta/studentów (folder ''Grupy'') i wysyła zaproszenie do grupy
4. student po zaakceptowaniu zaproszenia (link w mailu) będzie otrzymywać od lektora testy/zadania online
5. lektor tworzy testy/zadania online w folderze ''Testy''
6. lektor zadaje testy online w folderze ''Testy'' lub ''Studenci''

W tym tutorialu jest sporo informacji na ten temat: https://www.youtube.com/watch?v=7M9C8LJHHjE&list=PLFCSMqLFxxL4fyiVNsnyvk703lAKsJn-C&index=3 Proszę zobaczyć w wolnej chwili.

Mam nadzieję, że wszystko jest teraz zrozumiałe. W przypadku jakichkolwiek dodatkowych pytań, pozostaję do dyspozycji i proszę o kontakt.

Pozdrawiam serdecznie,
Sylwia Ryczkowska-Blasi
Nauka polskiego Rosa
Rosa
Barcelona (Hiszpania)

To rzeczywiście działa! Świetna jest także konwencja kursu - coraz bardziej wciągam się w akcję i zaprzyjaźniam z bohaterami, a przy okazji wydaje mi się, że coraz lepiej rozumiem i mówię po polsku. Mój nauczyciel polskiego także jest zaskoczony moimi postępami ;-)

more

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.