Forum e-polish.eu dla nauczycieli
Znajdź odpowiedzi na pytania związane z korzystaniem z e-polish.eu

Jak utworzyć grupę i dodać studenta

LEONE106
LEONE106
2020-04-27
16:03
Jak utworzyć grupę i dodać studenta
Witam, zakupiłam dwa komplety podręczników do nauki języka polskiego plus wszystkie pomoce dydaktyczne z waszego katalogu - mam problem nie potrafię dodać moich studentów i utworzyć grupy.
Pozdrawiam serdecznie
Monika
sryczkowska
2020-04-29
10:01
Pani Moniko,

dziękuję za zapytanie. Jeżeli chodzi o zadawanie testów/prac domowych online to platforma e-polish.eu umożliwia tę opcję lektorowi w ramach abonamentu - więc nie jest to dodatkowo płatne. Ważne aby zarówno lektor jak i student, z którym chcemy pracować, mieli konto na platformie. Rejestracja dla studenta jest bezpłatna - nie pociąga ona za sobą konieczności zakupu usług lub produktów. Student nie musi też dodatkowo płacić za możliwość otrzymywania testów/prac domowych online.

Aby zadawać studentom testy/prace domowe w formie elektronicznej, wcześniej lektor powinien utworzyć grupę i ''zaprosić'' do niej swoich studentów. Każdy student musi zaakceptować zaproszenie do grupy. Po akceptacji, lektor może już zacząć wysyłanie testów/zadań online (lektor zadaje je na platformie a studenci otrzymują wiadomość e-mail z linkiem do ćwiczeń). Student wykonując zadania, od razu widzi wynik swojej pracy (nie dotyczy to zadań otwartych, które musi sprawdzić lektor). Podobnie lektor - otrzymuje wyniki pracy studenta, ma także podgląd do szczegółowych odpowiedzi.

testy/zadania domowe online w skrócie:
1. lektor korzysta z tej opcji w ramach abonamentu
2. student korzysta z tej opcji bezpłatnie w ramach tego, że posiada konto na platformie
3. lektor tworzy na platformie wirtualną grupę dla studenta/studentów (folder ''Grupy'') i wysyła zaproszenie do grupy
4. student po zaakceptowaniu zaproszenia (link w mailu) będzie otrzymywać od lektora testy/zadania online
5. lektor tworzy testy/zadania online w folderze ''Testy''
6. lektor zadaje testy online w folderze ''Testy'' lub ''Studenci''

W tym tutorialu jest sporo informacji na ten temat: https://www.youtube.com/watch?v=7M9C8LJHHjE&list=PLFCSMqLFxxL4fyiVNsnyvk703lAKsJn-C&index=3 Proszę zobaczyć w wolnej chwili.

Mam nadzieję, że wszystko jest teraz zrozumiałe. W przypadku jakichkolwiek dodatkowych pytań, pozostaję do dyspozycji i proszę o kontakt.

Pozdrawiam serdecznie,
Sylwia Ryczkowska-Blasi
Polish lessons wg Elisabeth
Elisabeth
London (Wielka Brytania)

Gratuluję – świetnie zrealizowanego portalu! Bardzo podoba mi się sposób wprowadzania materiału i to wyłącznie przy użyciu języka polskiego. Na początku myślałam, że bez użycia angielskiego niczego się nie nauczę, ale to faktycznie działa! Oczywiście korzystam z komentarzy gramatycznych po angielsku, ale to raczej dla upewnienia się, czy wszystko dobrze rozumiem. Dialogów, nagrań oraz ćwiczeń opcjonalnych jest tak dużo, iż nie sposób czegoś nie zrozumieć.

więcej

Masz pytania? Wypełnij formularz lub zadzwoń +48 12 352-12-09.